Kotary drzwiowe – wszechstronne zastosowanie w każdej branży

Kotary drzwiowe – wszechstronne zastosowanie w każdej branży

Dobra izolacja termiczna i akustyczna, skuteczna ochrona przed działaniem pyłów, kurzu, zanieczyszczeń, jak i gwałtownymi zmianami temperatury. To tylko niewielka część z zalet, jakie posiadają kotary drzwiowe, znajdujące swoje miejsce praktycznie w każdej gałęzi przemysłu. Sprzyjają rozwiązywaniu problemów zgłaszanych przez klientów, w związku z niemożnością utrzymania odpowiednich warunków przechowywania, magazynowania czy pakowania artykułów.

Kotary drzwiowe znane również jako kurtyny paskowe lub lamele, to wąskie pasy, zwykle przezroczyste, elastyczne i o zaokrąglonych brzegach. Uniwersalne w zastosowaniu, bo ze względu na skuteczną ochronę przed działaniem rozmaitych czynników, mogą być wykorzystywane w halach, magazynach, chłodniach, sklepach i wielu innych miejscach. Kotary drzwiowe z powodzeniem zastępują tradycyjne systemy drzwiowe, ponieważ nie ograniczają w żaden sposób ruchu pieszych, a także pojazdów.

Pośród magazynów czy hal, lamele sprawdzają się do wydzielania niewielkich stanowisk pracy lub stref, na przykład dla spawaczy. Dzięki temu chronią zarówno pracownika wykonującego swoje zadanie, jak i wszystkie osoby postronne. Lamele poza standardowymi wykonaniami tego typu, produkowane są wedle indywidualnych zamówień. Są to tak zwane kurtyny paskowe specjalnego przeznaczenia, o większej odporności między innymi na działanie temperatury.

Skuteczna ochrona przy pomocy kotar drzwiowych, przed działaniem czynników zewnętrznych i środowiskowych, wpływa na zachowanie płynności pracy, większą efektywność, a także wspomniane już, maksymalne bezpieczeństwo. W grę wchodzi ponadto ochrona artykułów i ich właściwości, do których utraty może dochodzić w wyniku kontaktu z rozmaitymi substancjami bądź niezachowania wskazanych warunków.

Zarówno lamele w standardowym wykonaniu, jak i te o specjalnym przeznaczeniu oraz kolorowe, znalazły swoje miejsce w ofercie https://www.kurtynypasowe.pl/. Można liczyć na realizacje indywidualne, z wysokiej jakości materiałów, w tym służących do wykonania systemu montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *