Wady i zalety pralko-suszarek – czy jest to dobre rozwiązanie w każdym domu?

Wady i zalety pralko-suszarek – czy jest to dobre rozwiązanie w każdym domu?

Jeśli posiadasz własny ogród, taras lub balkon, z pewnością wykorzystujesz tę przestrzeń do szybkiego i efektywnego suszenia prania na specjalnych suszarkach. Co jednak zrobić, kiedy mieszkasz w bloku bez dostępu do własnego miejsca na świeżym powietrzu lub po prostu, kiedy pogoda nie pozwala na skuteczne suszenie mokrych ubrań na zewnątrz?

Pralko-suszarka – komu się przyda?

Pralko-suszarka jest urządzeniem łączącym możliwość prania i suszenia ubrań. Choć oczywiście większość z nas woli wystawić ubrania na podwórko, by pachniały wiatrem i świeżym powietrzem, to nie zawsze jest to możliwe. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi właśnie pralko-suszarka. Dzięki niej wszelkie tkaniny od razu po wyjęciu z bębna będą suche i niemalże gotowe do ponownego założenia. Dostępne są rozmaite modele tego urządzenia, abyś mógł je dopasować pod każdym kątem do własnych potrzeb i mieszkania. Jeśli zastanawiasz się, jaką pralko-suszarkę wybrać, skorzystaj z rankingu: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-pralko-suszarka-do-2500-zl-ranking-top7.bhtml.

Pralko-suszarka znajdzie zastosowanie w każdym domu i mieszkaniu zimą i jesienią, kiedy warunki pogodowe na zewnątrz pada deszcz lub panuje mróz uniemożliwiający wyschnięcie ubrań. To też doskonała opcja dla tych, którzy nie mają czasu, by najpierw zrobić pranie, a następnie je wysuszyć – wystarczy tylko ustawić odpowiedni program, np. przed wyjściem do pracy, a po powrocie cieszyć się czystymi, suchymi i pachnącymi bluzkami i swetrami.

wadyizaletypralko-suszarek2

Można także zaopatrzyć się w dwa osobne urządzenia – pralkę oraz suszarkę, jednak wówczas potrzebna Ci będzie o wiele większa przestrzeń do ich przechowywania, a dodatkowo cały proces prania i suszenia wymagałby Twojej ingerencji – przełożenia ubrań z jednego bębna do drugiego.

Zalety pralko-suszarki

Przede wszystkim należy tu zwrócić uwagę na oszczędność miejsca – pralko-suszarka nie zajmuje więcej przestrzeni niż zwykła pralka, a ustawić ją możesz w dowolnym miejscu z dostępem do przyłącza wody. Zatem nawet jeśli Twoja łazienka jest niewielka i nie pomieści sprzętu AGD, pralko-suszarkę możesz wstawić do kuchni, a nawet ją zabudować, by nie rzucała się w oczy. Kolejnym plusem pralko-suszarki jest oszczędność czasu – dzięki temu że pranie samo się wysuszy, nie musisz go samodzielnie wywieszać czy też pamiętać, by przełożyć je do suszarki. Warto wspomnieć także o korzystnej cenie urządzenia – często kosztuje niewiele więcej niż sama pralka.

wadyizaletypralko-suszarek3

Wady pralko-suszarki

Do wad pralko-suszarek z pewnością możemy zaliczyć ryzyko, z jakim wiąże się jej użytkowanie. Jeśli urządzenie ulegnie awarii, wówczas nie tylko tracisz możliwość suszenia, ale i prania. Dodatkowo kupując taki sprzęt AGD koniecznie sprawdź jego klasę energetyczną – często pobierają one bowiem spore ilości prądu do pracy. Nie możemy zatem mówić o oszczędności w kwestii działania pralko-suszarki, tym bardziej, że urządzenie nawet w czasie suszenia zużywa wodę do chłodzenia kondensatorów. Warto również wspomnieć, że załadunek prania może być większy niż suszenia – może się zatem okazać, że konieczne będzie suszenie prania na raty. Poza tym pralko-suszarki cechują się mniejszą żywotnością niż odrębne urządzenia, co wynika z ich wyższej funkcjonalności, a przez to są narażone na częstsze awarie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *