Kluczowe kryteria wyboru rozkładanego stołu

Kluczowe kryteria wyboru rozkładanego stołu

Szukasz nowego stołu do swojego mieszkania, ale martwi Cię mała ilość miejsca, jaką możesz na niego przeznaczyć? W takim razie rozwiązaniem może być dla Ciebie stół rozkładany. W poniższym tekście postaramy się przedstawić jego zalety, rodzaje. Podpowiemy również, na co zwrócić uwagę podczas jego zakupu. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego stół rozkładany to dobre rozwiązanie?

Nowoczesne stoły rozkładane to meble, które coraz częściej spotkamy w wielu mieszkaniach. Odpowiednio dobrany stół rozkładany może być kluczowym elementem aranżacji wnętrza.

Stoły rozkładane są wyjątkowo praktyczne, ponieważ oferują możliwość dostosowania przestrzeni do zmieniających się potrzeb. W codziennym użytkowaniu zajmują mniej miejsca, a gdy spodziewamy się gości, dają możliwości rozłożenia, oferując w jednej chwili większą powierzchnię, przy której bez problemu przyjmiemy gości. Funkcjonalność, oszczędność miejsca, szybkie rozkładanie. To zalety, obok których trudno przejść obojętnie. Stoły rozkładane nowoczesne to idealne rozwiązanie dla osób mieszkających w niewielkich mieszkaniach lub takich, które jedynie od czasu do czasu potrzebują większego stołu.

W jakich kształtach oferowane są stoły rozkładane?

Ofertę stołów rozkładanych możemy podzielić na cztery kształty, spośród których każdy ma swoje atuty.

– stoły rozkładane okrągłe – sprawdzą się idealnie w małych pokojach lub jako stolik kawowy,
– stoły kwadratowe – są bardzo często wybierane również do małych mieszkań. Dzięki opcji rozkładania można w kilku ruchach zmienić je w prostokąt,
– stoły prostokątne – są najczęściej wybierane ze względu na swoją uniwersalność i ustawność,
– stoły owalne – to pewnego rodzaju kompromis między stołem okrągłym a prostokątnym.

Pamiętajmy, że kształt blatu powinien pasować do tego, jaką wielkość i kształt ma pomieszczenie, w którym ma stanąć stół. Wraz z krzesłami nie powinien on zajmować zbyt dużo miejsca, gdyż dane wnętrze stanie się nienaturalnie ciasne.

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się rozkładane stoły?

To często zadawane pytanie. Nie ma jednej żelaznej zasady. Stoły rozkładane sprawdzą się doskonale jednakowo w kuchni, jadalni czy salonie. Wszystko zależy od naszych potrzeb, preferencji, tego, czy lubimy przyjmować gości, jak często to robimy itd. Jeśli lubimy jeść w kuchni razem z innymi domownikami, ale mamy na to czas głównie w weekendy, stół rozkładany będzie super opcją.

Dlaczego to stoły drewniane cieszą się ogromną popularnością?

Stoły rozkładane są wykonywane z różnych materiałów, a dokładniej ich połączeń. Niemniej jednak od lat to stoły drewniane cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoje naturalne piękno, trwałość i uniwersalność. Drewno jest materiałem, który wprowadza ciepło i przytulność do wnętrza, dlatego stoły wykonane z tego materiału są często wybierane przez osoby poszukujące mebli o wysokiej jakości, które nie tracą nic na wyglądzie. Drewniany stół jest ponadczasowy.

Czym się kierować podczas wyboru drewnianego stołu?

Odwiedzając dowolny sklep z meblami musimy podjąć decyzję, który rozkładany stół wybrać. Tak naprawdę kluczowe są cztery kryteria:
– wielkość – powinna być dopasowana do rozmiaru pomieszczenia oraz liczby osób, które będą z niego korzystać,
– kształt – wpływa na funkcjonalność i po części na ilość zajmowanego miejsca,
– materiał wykonania np. dąb sonoma,
– rodzaj blatu (pełny, dzielony),
– cena – jeśli stół ma nam służyć przez długie lata, warto zainwestować w mebel dobrej jakości, który bądź co bądź stanie w centralnym punkcie jadalni lub salonu.

Podsumowując

Zakup dobrego rozkładanego stołu to decyzja na lata, która wymaga spokojnego przemyślenia. Nie warto kierować się tylko tym, że dany stół nam się podoba. Należy sprawdzić jak wygląda po rozłożeniu i jak łatwe jest rozłożenie. Warto też dokonać w domu pomiarów, tak aby móc sobie zwizualizować, jak stół będzie wyglądał w danym miejscu. Nie może on przytłaczać ani utrudniać gościom wygodnego siedzenia. Mając już wybrany kształt i rozmiar, można przejść do takich szczegółów jak kolor czy styl, które będą najlepiej pasować do naszych wnętrz.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *