Drewno we wnętrzach – jakimi elementami je wprowadzić?

Drewno we wnętrzach – jakimi elementami je wprowadzić?

Dom jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Podczas urządzania wnętrz musimy więc zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów, wśród nich jednym z najważniejszych jest oczywiście funkcjonalność, ale nie tylko. Wnętrze powinno być ciepłe, a ten efekt uzyskamy wykorzystując w aranżacji drewno. Oczywiście musimy postawić na wysoką jakość, by meble te służyły nam przez długie lata.

Do jakich wnętrz?

Drewniane elementy możemy przemycić w niemal każdym pomieszczeniu. Doskonale sprawdzą się w kuchni, sypialni czy salonie. Ważne jest by wszystkie elementy utrzymywać w podobnym tonie, jest to istotne szczególnie wtedy, gdy mamy niewielkie mieszkanie. Takie uporządkowanie sprawi, że dom wyda się bardziej przytulny. Drewno w mieszkaniu nie musi być dominujące, wystarczy kilka szczegółów. Świetnym przykładem są krzesła drewniane, które z powodzeniem wykorzystamy przy jadalnianym stole. Podkreślą one klasę wnętrza i z pewnością będą zachwycać przyszłych gości. Niektórzy wykorzystują drewno nawet w łazience, tu jednak należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu go przed wilgocią.

Innym pomysłem są drobne elementy wyposażenia kuchni. Przykładowo: drewniane deski do krojenia, powieszone w widocznym miejscu, wygodna i stylowa, wykonana z drewna taca, a nawet niektóre naczynia, takie jak miski. W sypialni z kolei wykorzystajmy drewno w szafkach nocnych, czy jako stelaż łóżka. Wszystko zależy od naszej pomysłowości i tego jaki budżet jesteśmy w stanie wydać na ten cel.

Mnóstwo zalet

Drewniane elementy wystroju mają ogromną liczbę plusów. Oprócz tego, że niezwykle dobrze się prezentują, ocieplają wnętrze i absolutnie zawsze będą modne, nadają się one idealnie dla alergików. To naturalne tworzywo, szczególnie wykorzystane na podłogach nie przyciąga kurzu w taki sposób jak niektóre „sztuczne” elementy wykończenia. Drewno jest także niezwykle uniwersalne. Będzie pasowało do każdego pomieszczenia i niemal każdego stylu aranżacji wnętrza. Śmiało możemy zastosować go w nowoczesnym mieszkaniu, lub takim, które urządzono w stylu rustykalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *