Przeprowadzka z Polski do Anglii – jak ją zorganizować?

Przeprowadzka z Polski do Anglii – jak ją zorganizować?

Anglia staje się kierunkiem coraz większej ilości Polaków. Na początku przeważnie decydujemy się na krótkie, okresowe wyjazdy za pracą. Z czasem jednak coraz więcej z nas decyduje się na stałą emigrację w celu poszukiwania lepszego komfortu życia i lepiej płatnej pracy.

W związku z tym często zadajemy sobie pytanie – w jaki sposób zorganizować taką przeprowadzkę? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule! Zapraszamy do lektury!

O co powinieneś zadbać przed przeprowadzką?

Organizację takiego wydarzenia powinniśmy zacząć planować jeszcze w Polsce. Potrzebna, przydatna i nieraz niezbędne może okazać się cała gama dokumentów. Przede wszystkim sprawdź ważność wszystkim dokumentów, które wymienimy. Oszczędzi Ci to mnóstwo czasu i często sporo pieniędzy. Warto również wykonać kserokopię dokumentów, która może być jak najbardziej przydatna w kryzysowych momentach.

Jakie dokumenty zabrać ze sobą? Przede wszystkim będzie to dowód osobisty. Będzie to nasz podstawowy dokument tożsamości, który będzie nam niezbędny. Wyjeżdżając do Anglii nie będzie potrzebny nam paszport – nie ma tam takiego wymogu. Może okazać się jednak, że z czasem zaplanujemy dalszą podróż, gdzie paszport może być wymagany. Dlatego warto jest mieć ze sobą aktualny paszport. Przydać się może również prawo jazdy jeżeli takie posiadasz. W poszukiwaniu pracy w Anglii niezbędne będzie również zaświadczenie o niekaralności. Takowy wydaje Krajowy Rejestr Karny i przeważnie wystarczy udać się do sądu. Takie zaświadczenie można również uzyskać drogą mailową.

Nie zapomnij o ubezpieczeniu! Niezbędna będzie karta EKUZ, która uprawni Cię do darmowych świadczeń medycznych w Anglii. Taką kartę możesz otrzymać składając odpowiedni wniosek w placówce NFZ. Pamiętaj, aby załatwić to przed przeprowadzką do Anglii.

Zatem jak zabrać się za przeprowadzkę?

Bardzo wygodnym wyborem często okazują się być usługi sprawdzonych przewoźników. Nie dosyć, że za niewielkie pieniądze dostaniesz się za granice Anglii, to jeszcze często takie usługi oferują przewóz większych rzeczy. Byłoby to niemożliwe w przypadku lotu samolotem. Zależnie od tego, co zamierzasz przewieźć podczas przeprowadzki – wybierz odpowiedniego przewoźnika. Bardzo popularnym, nie bez powodu, wyborem jest angliabus.pl . Posiada atrakcyjne ceny, zwłaszcza jeżeli podróżujemy często na odcinku Anglia – Polska i na odwrót. Poza tym oferują również przewóz rzeczy i wiele innych dodatków w cenie. Otrzymujesz darmowy posiłek i kawę w cenie, co nie jest często spotykane. Poza tym proponują również transport od domu do domu – zwalnia Cię to z często żmudnego dojeżdżania do konkretnego przewoźnika. Oszczędność czasu i pieniędzy. Według nas, jest to jeden z lepszych wyborów tego rodzaju podróży.

Jak widać, przeprowadzka z Anglii do Polski jest banalnie prosta i nie wymaga ogromnego nakładu czasu i pieniędzy. Wystarczy zadbać o niezbędne dokumenty i praktycznie jesteśmy gotowi do podróży. Życzymy każdemu powodzenia na nowej drodze życia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *