Jak dobrać odpowiedni stolik do kawy?

Jak dobrać odpowiedni stolik do kawy?

Nowoczesne, funkcjonalne mieszkanie powinno zostać zaprojektowane z myślą o najmniejszych szczegółach. Przejrzystość, wygoda, bezpieczeństwo to jedne z najważniejszych cech, którymi powinien charakteryzować się salon, miejsce rodzinnego odpoczynku, chwili relaksu, w którym można zebrać dodatkową energię oraz porozmawiać z bliskimi. Nic tak nie sprzyja wymianie zdań, budowaniu przyjemnej atmosfery jak delektowanie się filiżanką ulubionej kawy. Stolik do kawy pozwoli zachować harmonię i czerpać radość z każdej chwili. Aby tak się stało należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii.

Po pierwsze stolik do kawy powinien stanowić dopełnienie całego wnętrza – zarówno pod względem estetycznym, jak i stylowym. Drewniane meble bardzo dobrze sprawdzą się zarówno w bardziej tradycyjnych domach, jak i tych nowoczesnych, nacechowanych prostotą i elegancją. Dodatkowo, drewno to materiał, który przy zachowaniu codziennej, odpowiedniej pielęgnacji, może starczyć na lata. Jednocześnie jest podatny na codzienne zanieczyszczenia, jeżeli często zdarza Ci się wylać kawę czy inny napój, to lepiej postawić na meble ze szklaną powierzchnią.

Istnieją różne rozwiązania, takie jak połączenia szkła z drewnem, szkła z metalem. Taki przejrzysty blat bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzu, nadaje mu lekkości, jasności oraz wyrafinowania. Jest to struktura bardzo łatwa w czyszczeniu, nie niszczy się pod wpływem częstych zanieczyszczeń. Jednocześnie wymaga polerowania i dokładnego czyszczenia, ponieważ zostaje na nim każda smuga. Kolejnym elementem, nad którym trzeba się zastanowić jest kształt oraz wysokość. Stolik nie może być za niski, ani za wysoki. Za optymalny uważa się mebel, 55-60cm, nie wymaga on niewygodnego nachylania się. Okrągłe meble lepiej sprawdzą się w bardziej przestrzennych salonach, natomiast niewielkie, podłużne wpasują się mniejsze pokoje. Warto wziąć pod uwagę także kwestie bezpieczeństwa. Jeżeli w domu znajdują się dzieci, najlepszym wyborem będą stoliki kawowe z zaokrąglonymi brzegami, pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji oraz zniweluje zagrożenie.

Istnieje wiele czynników, które decydują o atrakcyjności oraz funkcjonalności konkretnego mebla. Ważne, żeby zachować równowagę pomiędzy dbałością o komfort, bezpieczeństwem a dekoracyjnością. Dzięki temu stolik może stać się synonimem tego co piękne, radosne, rodzinne oraz ciepłe, stać się towarzyszem na długie lata.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *