Jak dobrać meble do przedpokoju?

Jak dobrać meble do przedpokoju?

Przedpokój to wizytówka każdego domu. Tego typu pomieszczenie jest pierwszym, na które trafiają nasi goście. Biorąc to pod uwagę, należy starannie przemyśleć jego aranżację. Jak więc funkcjonalnie urządzić przedpokój? Może warto zainwestować w meble do przedpokoju, które pomieszczą wszystkie nasze ubrania bądź zakupić wygodną pufę ułatwiającą ubieranie obuwia. W tym artykule postaramy się pomóc Ci dobrać meble na przedpokój.

Jak dobrze wybrać meble do przedpokoju?

Urządzając przedpokój, meble powinniśmy dobierać, pamiętając o kilku ważnych zasadach. Jedną z nich jest to, aby tworzyły spójną całość z podłogą oraz kolorem ścian. Co więcej, szafki do przedpokoju powinny stylistycznie korelować z resztą mieszkania. Właściciele małych mieszkań niestety nie posiadają zbyt wiele miejsca na przechowywanie przeróżnych rzeczy. Z tego względu zwracają szczególną uwagę na zagospodarowanie każdego centymetra.

Pamiętajmy również, że każda szafka do przedpokoju winna być wykonana z solidnych płyt odpornych na wilgoć oraz zarysowania. Jeżeli chodzi o same detale mebli do przedpokoju, warto postawić na aluminium oraz stal nierdzewną bądź chromowaną. Ciekawym pomysłem na aranżację przedpokoju są białe meble z lustrami oraz jasny kolor ścian. Takie rozwiązanie optycznie powiększy mały przedpokój.

mebledoprzedpokoju

Szafa do przedpokoju

Wielu projektantów w przedpokojach pozostawia wnękę specjalnie na wstawienie w to miejsce szafy. Może to być mebel stworzony specjalnie na wymiar bądź też gotowy zestaw, który wystarczy ustawić w odpowiednim miejscu. Najważniejsze jest jednak to, aby szafa była na tyle duża, by schować w niej oprócz nakryć wierzchnich takie przedmioty jak suszarka na odzież, odkurzać, obuwie oraz wiele innych. Mebel do przedpokoju, jakim jest szafa, powinien również mieć szuflady, w których schowamy szaliki, czapki czy też rękawiczki.

Do przedpokoju idealną szafą okazuje się być model z przesuwnymi drzwiami. Pomaga zaoszczędzić przestrzeń potrzebną na otwieranie drzwi. Co więcej, takie rozwiązanie doskonale spisuje się w szafach zabudowanych pod sufit.

Meble na przedpokój – pojemna szafka na buty

W każdym przedpokoju niezbędna okazuje się również szafka na buty. Obuwie pozostawione w nieładzie niestety jest mało estetycznym rozwiązaniem. Co więcej, utrudnia przemieszczanie się po przedpokoju. Z tego względu tak ważna jest szafka na buty. Przed zakupem oczywiście należy dokładnie sprawdzić jej wymiary, aby doskonale wpasowała się do przedpokoju. Wybierając szafkę na buty, pamiętajmy oczywiście, by dobrze komponowała się z resztą mebli, jakie znajdują się w pomieszczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *