Osprzęt elektroinstalacyjny do minimalistycznych wnętrz. Co wybrać?

Osprzęt elektroinstalacyjny do minimalistycznych wnętrz. Co wybrać?

W sprzedaży można znaleźć różne rozdaje wyłączników oraz gniazdek przeznaczonych do domów i mieszkań. Co warto wybrać do przestrzeni urządzonych w minimalistycznym, nowoczesnym stylu?

Minimalizm coraz bardziej popularny

Wnętrza, które zawierają tylko te meble i wyposażenie, które są absolutnie niezbędne, wolne od dużej ilości dekoracji, w stonowanych, kojących kolorach – to głównie wyróżniki stylu minimalistycznego. Wraz z minimalizmem jako postawą życiową coraz większym zainteresowaniem zaczął cieszyć się minimalizm we wnętrzach. Najczęściej zaliczany jest on do kategorii stylów nowoczesnych, lecz w rzeczywistości daje on szerokie możliwości aranżacyjne. W minimalistycznych wnętrzach ważne są detale – nawet tak małe jak osprzęt elektroinstalacyjny, czyli wyłączniki, gniazdka. Co najlepiej sprawdzi się w takich oszczędnych przestrzeniach?

Ważna prostota i funkcjonalność

Podobnie jak w przypadku innych elementów wnętrz minimalistycznych, także znajdujący się w nich osprzęt elektroinstalacyjny powinien charakteryzować się prostym wzornictwem w połączeniu z funkcjonalnością. Zatem najczęściej wybór pada na wyłączniki i gniazdka o prostym, geometrycznym kształcie, które nie posiadają zbędnych ozdobników, na przykład ozdobnych pasków, zaokrągleń czy wgłębień. W minimalistycznych przestrzeniach kluczowa jest także funkcjonalność, właśnie dlatego osprzęt powinien pozwalać na łatwe sterowanie oświetleniem i korzystanie z innych elementów instalacji elektrycznej w domu czy w mieszkaniu.

Berker K1 – minimalistyczny osprzęt elektroinstalacyjny

Specjalnie z myślą o minimalistycznych wnętrzach powstał osprzęt elektroinstalacyjny Berker K1. To proste elementy, które doskonale sprawdzają się w wielu nowoczesnych wnętrzach. Charakterystyczną cechą osprzętu w serii Berker K1 jest ich układ w ramce wielokrotnej. Pomiędzy elementami nie ma przegródek – są one montowane bezpośrednio obok siebie. W rezultacie mogą prezentować się jeszcze bardziej elegancko. Firma Berker specjalizuje się w dostawie szerokiej gamy osprzętu elektrycznego i elektroinstalacyjnego – gniazdka, wyłączniki, przełączniki, elementy takie jak przekaźnik prądowy i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *