Betonowe dodatki do wnętrz

Betonowe dodatki do wnętrz

Mogłoby się wydawać, że beton może pełnić tylko funkcję konstrukcyjną. Jak się okazuje po za tą oczywistą i najważniejszą dzisiaj funkcją, beton może spełniać także funkcję ozdobniczą! Ten znany od wiele setek lat budulec zaczyna być wykorzystywany do innych celów niż pierwotnie.

Coraz modniejsze stają się betonowe wykończenia wnętrz. Wielką zaletą betonu jest jego niepowtarzalność. Za każdym wylaniem powstają na nim inne niepodobne do niczego wzór. Idealnie wkomponowuje się w nowoczesne wnętrza dzięki chropowatej strukturze. Jednak fani tradycyjnych styli także nie będą zwiedzeni. Beton sprawdza się także we wnętrach typowo rustykalnych. Użyty mądrze i z umiarem dostosuje się praktycznie do każdego stylu.

Coraz częściej sięga się po beton by wyposażyć dom. Mowa tu o lampkach, płytkach, naczyniach czy nawet zegarach! Te elementy wykonane z betonu nadają im niesamowitej unikatowości i elegancji. Takie betonowe akcesoria fantastycznie wyglądają na tle drewnianych mebli. Takie połączenie mogłoby się wydawać zbyt ekstrawaganckie jednak jest coraz bardziej powszechne gdyż wygląda po prostu nadzwyczajnie.

Pomysły na betonowe akcesoria do wnętrz

Przy wystroju wnętrza warto się zastanowić czy beton nie nadawałby się jako dodatkowa dekoracja. Istnieje kilka rozwiązań gdzie warto zastosować beton jako główny budulec. Dobrym rozwiązaniem jest betonowa patera na owoce, a nawet stojak na płyty lub książki. Z betonu można także wykonać proste ozdoby jak szare gwiazdki, nuty czy litery które mogą służyć jako podpory pod różne przedmioty. Można także zastosować beton na ścianie w postaci betonowych okładzin. Ciekawym rozwiązaniem są także fototapety imitujące beton. W tym przypadku jednak zawsze będzie to tylko i wyłącznie imitacja.

A co z roślinami? Tu też beton może znaleźć swoje miejsce. Betonowe donice świetnie podkreślają kolory kwiatów. Kontrast ten świetnie ze sobą współgra. Szczególnie wpasowuje się w to modernistyczne wnętrza. Idąc krok dalej można pomyśleć o świeczniku z betonu. Granicą jest tylko i wyłącznie wasza wyobraźnia, kreatywność i portfel…

Niestety ceny akcesoriów z betonów są dość drogie. Należy się przygotować, że ceny za na przykład zwykły betonowy zegara lub lampkę mogą przekraczać paręset złotych. Warto jednak nadmienić, że przy organizowaniu wnętrza nie należy przesadzać z używaniem betonu. Użycie go jako swoistego podkreślenia całego wnętrza jest najlepszym pomysłem. Kilka akcesoriów wystarczy by nadać wnętrzu niepowtarzalny charakter. W tym wypadku wydatek na betonowe dodatki nie powinien być już tak ogromny.

Akcesoria z betonu to idealne rozwiązanie dla tych którzy poszukują pewnej świeżości do ich wnętrz. Warto być kreatywnym i nie poprzestawać na akcesoriach podanych w artykule. Możliwości są praktycznie nieograniczone i tylko od was zależy do czego zechcecie użyć tego materiału. Jeżeli jednak nie jesteście pewni co do waszego wyboru warto spytać fachowca czy takie połączenie na dłuższą metę nie będzie męczące wizualnie. Niektóre rozwiązania wyglądają dobrze tylko na początku a po pewnym czasie zwyczajnie męczą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *