Jaki stelaż do łóżka wybrać?

Jaki stelaż do łóżka wybrać?

Przy wyborze łóżka należy mieć na uwadze to, z jakiego materiału został wykonany stelaż, w jakie wyposażono go funkcjonalności. Zwykłe łóżka mają stelaże bez regulacji, przez co można liczyć na atrakcyjne ceny, ale niestety niekoniecznie na wysoki komfort użytkowania. Nawet rozprowadzenie listew i ich liczba ma znaczenie w przypadku stelaża, dlatego trzeba zwracać na to uwagę podczas zakupu.

Na jaki zdecydować się stelaż do łóżka?

W sprzedaży dostępne są różne modele stelaży do łóżka. Materiał, z którego zostały wykonane listewki nie jest bez znaczenia. Wpływa to na jakość stelaża i jego trwałość. Do wyboru jest wiele gatunków drewna. Nie powinno się wybierać najtańszego stelaża, bo będzie to tylko pozorna oszczędność, Warto odłożyć więcej pieniędzy i zainwestować w stelaż z listew bukowych, szczególnie jeśli użytkownik ma większą masę ciała. Sprawdzą się one idealnie w przypadku wysokich i ciężkich materacy. Deski składające się na stelaż powinny być sprężyste i elastyczne, co przełoży się na odpowiednie podtrzymanie i stabilizację materaca, zapobiega odkształceniom i wydłuży jego żywotność. Godne polecenia są stelaża mające regulację twardości w środkowej części, pas środkowy i elastyczne uchwyty. W ich przypadku można liczyć na wysoki komfort snu ze względu na świetne dostosowanie się materaca do naturalnych krzywizn ciała. Osoby o wadze do 80 kilogramów mogą wybrać stelaże wykonane z miękkiego drewna. Przy większej masie ciała trzeba już sięgnąć po mocniejszy model, z gęsto ułożonymi listwami.

Co ma znaczenie przy wyborze stelaża?

Podczas przeglądania stelaży do łóżek trzeba mieć na uwadze to, czy można je regulować i w jaki sposób. Najtańsze są modele nieregulowane. Jeśli jednak komuś zależy na jak najlepszym dopasowaniu stelaża do swoich potrzeb, preferowanej pozycji snu, to warto wydać trochę więcej pieniędzy i zdecydować się na model z regulacją. Klasyczne łóżka mają stelaże z regulacją ręczną, pozwala to na podnoszenie nóg i głowy na zapadkach. Z kolei nowoczesne łóżka są wyposażone w stelaże elektryczne, co wiąże się oczywiście z wyższą ceną, ale można liczyć na szereg dodatkowych korzyści. Możliwe jest sterowanie stelażem bez zmieniania swojej bieżącej pozycji: za pomocą pilota lub nawet smartfona. Modele elektryczne są najprecyzyjniejsze i najłatwiejsze w obsłudze. Można je polecić przede wszystkim osobom, które spędzają sporo czasu w łóżku, czytają w nim książki, oglądają TV itd. W czasie choroby w pełni regulowany stelaż będzie idealnym rozwiązaniem. Poleca się go również osobom cierpiącym na problemy z układem krążenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *