Co powinny posiadać szafki basenowe? Jakie szafki na basen wybrać?

Co powinny posiadać szafki basenowe? Jakie szafki na basen wybrać?

Basen to zdecydowanie bardzo popularne miejsce, z którego na co dzień korzysta wiele osób. Są tam oczywiście bardzo często przeprowadzane lekcje szkolne, jednak nie powinniśmy zapominać, że prywatnie przychodzi tam także wielu klientów w celach relaksu. Niezależnie od rozmiarów obiektu bardzo ważne jest, aby posiadał on odpowiednie wyposażenie. Co w tym przypadku warto zainstalować? Na co się zdecydować, aby logistycznie było to miejsce bardzo dobrze przygotowane?

Bardzo ważne szafki basenowe

Z pewnością jedną z najważniejszych stref, które są na basenach to szatnie. To właśnie tutaj klienci, którzy przychodzą na basen zostawiają swoje rzeczy i w szatniach przebierają się w stroje kąpielowe. W szczególności gdy ruch na basenie jest bardzo duży, powinniśmy zadbać o to, aby ten obszar logistycznie był jak najlepiej wykonany. Dzięki temu klienci nie będą musieli długo czekać na wolną przebieralnię i szybko będą mogli spakować swoje rzeczy.

Nie powinniśmy zapominać o tym, że dla wielu klientów bardzo ważny jest czas. Dlatego warto stworzyć tak obszar szatni, aby tuż przy szafkach znajdowały się przebieralnie. Na pewno oszczędzi to chodzenia na drugi koniec pomieszczeń, aby się przebrać. Bardzo ważne jest także odpowiednie wyposażenie przebieralni, jak również stworzenie nawet kącika dla matki z dzieckiem.

W tym przypadku powinniśmy także bardzo dużą uwagę zwrócić przede wszystkim na szafki na basen. Choć na pierwszy rzut oka ich konstrukcja jest bardzo prosta, coraz częściej zdarza się, że na rynku pojawiają się na tyle innowacyjne rozwiązania, że szafki na basen wyposażone w tradycyjny klucz odchodzą już do przeszłości. Na co więc w tym przypadku warto się zdecydować?

Nowoczesne szafki do szatni na basenie

W szczególności w tym przypadku powinniśmy pamiętać o tym, że bardzo ważne jest aby wybrać nowoczesne szafki basenowe. Wielu klientów zwraca uwagę nawet na takie drobiazgi jak właśnie szafki podczas pobytu na basenie, dlatego nie powinniśmy zapominać o tym, że jako przedsiębiorcy musimy nawet w takie elementy wyposażenia zainwestować. Z pewnością wielu pamięta wyjście na basen, gdy szafka była zamykana na tradycyjny klucz i był on przymocowany do naszej opaski basenowej. Zdecydowanie jest to rozwiązanie, które nie jest już praktykowane, ponieważ zawieszka, na której był mocowany klucz bardzo często korodowała. Środowisko wodne na basenie nie pomaga w tym, aby utrzymać to wszystko w dobrym stanie. Dodatkowo klucze bardzo często się gubiły na basenie, w szczególności może to być bardzo niebezpieczne w Aquaparkach, gdzie taki klucz może pozatykać dysze w basenach. Dlatego wybierając szafki na basen warto przede wszystkim skupić się na ich odpowiednim zabezpieczeniu i raczej nie powinniśmy decydować się na takie tradycyjne, a także niestety nieco przestarzałe rozwiązania.

Nowoczesne szafki basenowe wyposażone są między innymi w specjalny system, który pozwoli nam zidentyfikować numer wolnej szafki. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ otwieranie oraz zamykanie szafki basenowej możemy wykonać jedynie mając na nadgarstku opaskę basenową, która uprawnia nas do wejścia na obiekt i za pomocą której możemy mierzyć pozostały nam czas. W szczególności takie nowoczesne rozwiązania są bardzo dużym ułatwieniem, gdy szatnia jest rozległa. Specjalne urządzenia do kontroli są ustawiane na tak zwanych czołach szafek, przed wejściem w korytarz. Można poprzez przyłożenie zegarka odczytać, która szafka w rzędzie jest wolna. Kolejno gdy przyłożymy zegarek, szafka się otworzy. Możemy bezpiecznie schować nasze rzeczy, a szafkę zatrzasnąć. Tym samym nie musimy martwić się, że używamy kluczy lub też go zgubimy podczas kąpieli. Na nadgarstku mamy tylko bransoletkę wykonaną z tworzywa sztucznego, za pomocą której możemy otwierać szafki.

W zależności od wybranych systemów możemy także na każdej szafce zamontować specjalny czujnik, gdzie po przyłożeniu szafka się otwiera oraz zamyka. Możliwości w tym przypadku jest bardzo wiele, jednak system ze znajdowaniem wolnych szafek w ostatnim czasie cieszy się największym powodzeniem. Zdecydowanie jest to dość kosztowne rozwiązanie, ponieważ nie powinniśmy zapominać o tym, że musimy na początku wydać na niego trochę pieniędzy. Jednak dzięki temu będziemy mieć pewność, że klienci nie będą tracić wolnego czasu na basenie w poszukiwaniu szafki, co może okazać się naprawdę bardzo frustrujące. Warto zainwestować przede wszystkim w nowoczesne systemy, ponieważ dzięki temu możemy być pewni, że posłużą nam bardzo długo, a także klienci będą do nas chętnie wracać.

Czy szafki do szatni na basenie muszą mieć ławeczki?

Odwieczną zagadką wielu przedsiębiorców, którzy wyposażają szatnie na basenie jest pytanie, czy instalować także ławeczki. Wiele osób z tego pomysłu rezygnuje, ponieważ sądzi, że takie ławeczki nie tylko dodatkowo kosztują, ale także zabierają cenną przestrzeń w szatni. Warto pamiętać, że tak naprawdę nie musimy wykonywać zbyt szerokich ławeczek, które nie będą pozwalały nam przejść pomiędzy szafkami. Czasem wystarczy jedynie kilka szczebelków, aby nasz klient mógł z powodzeniem położyć swoje rzeczy.

Jest to bardzo wygodne rozwiązanie w szczególności, jeżeli basen oferuje swoim gościom dodatkowo ręczniki. Jeśli będziemy mieć naprawdę dużo rzeczy, otwierając nawet nowoczesną szafkę, nie poradzimy sobie samodzielnie. Dlatego taka ławeczka powinna być na wyposażeniu każdej szafki na basenie. Jest to coraz częstsza praktyka, którą stosują najbardziej ekskluzywne obiekty, dbając o komfort swoich klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *