Kupujesz domek na lato – na co musisz zwrócić uwagę?

Kupujesz domek na lato – na co musisz zwrócić uwagę?

Kupno domku letniskowego może się okazać świetną inwestycją. Nie tylko możemy spędzać w nim wakacje, ale także zamieszkać, możemy wynajmować domek za pośrednictwem portali internetowych czy ogłoszeń w prasie. Jeśli jest w miejscu typowo turystycznym, to nawet przy dużej konkurencji znalezienie letników gotowych spędzić wakacje w naszym domku może być bardzo łatwe.

Żmudne poszukiwania

Oczywiście zakup domku nie jest łatwy, może przysporzyć więcej problemów, niż kupno mieszkania czy domu mieszkalnego, głównie ze względu na ograniczoną ofertę. Dlatego warto zacząć poszukiwania jeszcze na długo przed planowanym sezonem decydując się na konkretną lokalizację. Jeśli lubimy chodzić po górach, to oczywiście szukajmy w Tatrach, jeśli potrzebujemy głuszy i ciszy, to w Bieszczadach, najwięcej ryb złowimy na Mazurach, opalimy się nad morzem.

Po wybraniu rejonu i znalezieniu ofert na domki całoroczne lub sezonowe, musimy je osobiście obejrzeć. Pomijając sprawdzenie dokumentacji, z której wynika, że domek nie został pobudowany bezprawnie, że hipoteka nie jest obciążona trzeba bardzo pochylić się nad stanem i wyposażeniem budynku. Koniecznie należy sprawdzić, czy domek nie jest uszkodzony, czy nie mamy do czynienia z budynkiem zaatakowanym przez szkodniki, grzyb, pleść, czy dach jest w dobrym stanie i nie dochodzi do przemakania, czy okna nie wymagają wymiany. Jeśli domek jest całoroczny, nie bez znaczenia jest wydajność zamontowanego ogrzewania oraz jakość docieplenia i to czy w domku podpięte są niezbędne media.

Mniej uwagi możemy poświęcić wyposażeniu wnętrza, bo to można zmienić, zarówno jeśli chodzi o armaturę w łazience, AGD w kuchni jak i meble: szafy, stoły, łóżka.

 A może lepiej samemu wybudować?

Co jednak, jeśli żaden oglądany domek nie spełnia naszych wymagań. Wtedy warto zastanowić się nad nieco bardziej pracochłonną inwestycją, czyli kupnem ziemi i postawieniem domku od podstaw. Jeśli skorzystamy z oferty doświadczonej firmy, która specjalizuje się w takich realizacjach http://www.domyjuhas.pl/oferta/domy-letniskowe to wybudowanie wygodnego i dobrej jakości domku letniskowego może nam zająć mniej czasu niż kupno gotowego.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *