Karnisze sufitowe – czy warto się na nie zdecydować?

Karnisze sufitowe – czy warto się na nie zdecydować?

Firanki lub zasłony nie są jedynie elementem zapewniającym prywatność, ale także niepowtarzalną dekoracją wnętrza. Odpowiednio dobrane mogą być wyrazistym akcentem kolorystycznym lub subtelnym uzupełnieniem minimalistycznie urządzonego pomieszczenia. Jednak, aby mogły zawisnąć w oknach, niezbędne są karnisze. Na rynku spotkacie ich wiele rodzajów, jednak niesłabnącą popularnością cieszą się modele szynowe. Czy warto wybierać właśnie ten rodzaj karniszy?

Niewielka przestrzeń

Niewątpliwą zaletą karniszy sufitowych jest ich niewielka grubość. Cecha ta sprawia, że zmieszczą się w każdym wnętrzu, nawet tam, gdzie odległość od krawędzi okna do sufitu jest niewielka i nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnego karnisza, mocowanego do ściany. Warto także podkreślić, że niezależnie od szerokości nadproża, karnisz szynowy doskonale wpisuje się w minimalistyczny wygląd mieszkania.

Wzrok skupiamy wówczas na zasłonach lub firankach. Co istotne – karnisz można dowolnie maskować, choć sam w sobie wygląda bardzo estetycznie. Doskonałym i niezwykle popularnym rozwiązaniem jest obudowa zamontowanego karnisza płytami gipsowo – kartonowymi. Wykonany w ten sposób gzyms stanowi nowoczesny i dekoracyjny akcent wnętrza. Idealnym dodatkiem jest także zamontowana za płytami listwa LED, która będzie ekonomicznym i nastrojowym źródłem światła, podkreślającym estetykę mieszkania.

Niestandardowe rozwiązania

Trudno nie wspomnieć o możliwościach, jakie dają karnisze szynowe, a związanych przede wszystkim z ich dowolnym ustawieniem we wnętrzu. Rozwiązanie to jest często stosowane w mieszkaniach, w których chcemy zasłonić okna narożne. W przypadku tradycyjnych karniszy niezbędne byłoby montowanie osobnych elementów na każdej ze ścian. Stosując natomiast wersję szynową – zadanie to staje się znacznie łatwiejsze.

Karnisze tego rodzaju, jakie znajdziecie na https://www.karnix.pl/sufitowe-pcv-szynowe.html, można bowiem ze sobą dowolnie łączyć, do czego służą elementy dodatkowe – tak zwane zakręty. W narożnikach wystarczy zamocować zakręt, by zasłony lub firanki mogły zawisnąć na całej długości ściany. To zabieg dekoracyjny, dający poczucie przytulności w mieszkaniu, z którego korzystają właściciele zarówno niewielkich wnętrz, jak i przestronnych salonów, urządzonych w nowoczesnym stylu.

Cicha praca i trwałość

Tym, co wyróżnia karnisze szynowe, jest również cicha praca. Możecie więc zapomnieć o hałasie, jaki powoduje przesuwanie firanek lub zasłon. Jest to szczególnie uciążliwe wieczorami lub w nocy. Nowoczesne karnisze cechują się płynnym i bardzo lekkim przesuwaniem żabek lub agrafek, które z powodzeniem utrzymają nawet masywny materiał, z jakiego szyte są przede wszystkim współczesne zasłony.

Mówiąc o karniszach sufitowych, nie można zapomnieć o ich ponadprzeciętnej trwałości. Wykonane są z wysokogatunkowych materiałów, które zapewniają wieloletnie bezusterkowe działanie. Co więcej, PCV wyróżnia się niską wagą, dzięki czemu montaż karnisza szynowego będzie prosty, nawet we wnętrzach o znacznej wysokości. Brak wsporników z kolei zapewnia łatwe przesuwanie zasłon lub firanek.

Czy warto decydować się na karnisze sufitowe? Oczywiście! To doskonałe rozwiązanie zarówno do domu, jak i do obiektów hotelowych. Dzięki uniwersalnemu zastosowaniu karniszy możecie dowolnie aranżować przestrzeń, nawet w pomieszczeniach, w których znajdują się duże przeszklenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *