Jak się schłodzić nie podejmując dużej inwestycji? Postaw na klimatyzer!

Jak się schłodzić nie podejmując dużej inwestycji? Postaw na klimatyzer!

Klimatyzator staje się zbawieniem upalnym latem. Choć czasami pogoda płata figla, z nieba wcale nie leje się żar i trudno o opaleniznę, to jednak w sezonie wielokrotnie szukamy sposobu na ochłodę. Klasyczny klimatyzator jest niestety dość drogi, poza tym nie wszędzie można go zamontować. Jak inaczej schłodzić się, bez dużych wydatków i poważnych inwestycji? Czas przyjrzeć się urządzeniu, jakim jest klimatyzer!

Klimatyzer – propozycja dla każdego

Działanie wentylatora polega na wprawieniu w ruch powietrza, które znajduje się w pomieszczeniu. Niestety można liczyć na dość mizerne efekty. Pewien chłód odczuwany jest tylko w momencie, gdy wentylator zostaje skierowany w naszą stronę. To zaś może kosztować nieco problemów ze zdrowiem, bo bezpośredni, intensywny powiew na twarz czy ciało, wielu przyprawia o ból gardła czy przeziębienie.

Gdy wentylator nie spełnia swoich funkcji, w taki sposób, jak tego oczekujemy, a klimatyzator to inwestycja niewchodząca w grę, warto postawić na klimatyzer. Rozwiązanie kompromisowe, choć tak naprawdę mające wiele zalet. To urządzenie łączy najlepsze cechy niewielkich wentylatorów oraz te, które posiadają klimatyzatory montowane na stałe.

Przenośny i z efektem orzeźwiającego powietrza

Klimatyzery są nieco większe od wentylatorów, ale wciąż na tyle małe, by znaleźć dla nich miejsce w dowolnym pomieszczeniu. Wyposażone w kółeczka, są bardzo łatwe do przenoszenia. Można zatem decydować, kiedy i który pokój mają czynić bardziej komfortowym.

Ich działanie nie opiera się na wprawianiu w ruch powietrza. Wewnątrz posiadają specjalne wkłady, które mogą być wypełnione wodą. Dochodzi do zasysania powietrza, a gdy przechodzi ono przez tak stworzoną konstrukcję, wydostaje się na zewnątrz w postaci schłodzonej, orzeźwiającej mgiełki. Użytkownicy odczuwają nie tylko przyjemny chłód, ale i wrażenie, że powietrze jest przyjemnie wilgotne, co daje jeszcze lepszy efekt. Tak sprawujące się klimatyzery można znaleźć w ofercie sklepu Econovli.pl.

Urządzenia te nie wymagają montażu na stałe, czasochłonnych i kosztownych instalacji, serwisu, napraw, szczególnej pielęgnacji. Jest z nimi o wiele mniej zachodu niż stawiając na klasyczny klimatyzator. Jeśli użytkownikom zależy na tym, by schładzać się jedynie w najbardziej upalne dni, a poza sezonem odzyskać wolną przestrzeń w pomieszczeniu, klimatyzery spełnią ich oczekiwania.

W jakich pomieszczeniach sprawdzi się klimatyzer?

Klimatyzer to dobry wybór do pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 30-40 m2. W takich pokojach są najbardziej wydajne, a jeśli zostają skierowane na użytkownika, oferują maksymalny komfort i pożądane odczucia ochłody.

Do sypialni, aneksów kuchennych, jadalni, biur i pokojów dziennych. Tutaj idealnie mogą spełniać swoje funkcje. Jeśli nie ma potrzeby schładzania powietrza w kilku pomieszczeniach jednocześnie, pojedyncze urządzenie nie będzie wiązało się z ogromny wydatkiem. Nawet osoby z ograniczonym budżetem, z powodzeniem znajdą klimatyzer w granicach swoich możliwości finansowych.

Zdrowe chłodzenie

Wybrane modele klimatyzerów mogą ponadto spełniać funkcję osuszacza powietrza oraz nawilżacza. Już podstawowe działanie tego typu urządzeń gwarantuje chłodzenie powietrza w zdrowszy sposób, bo dochodzi do jego nawilżenia. Decydując się na dodatkowe funkcjonalności, jak osuszanie czy oczyszczanie, zapewnia się duży komfort nawet alergikom.

Upalne lato nie musi być udręką, nawet jeśli spędzamy je w mieszkaniu lub w biurze. Klimatyzer to wydajne, proste w zastosowaniu urządzenie, dzięki któremu powietrze chłodzone jest efektywnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *