Izolacja natryskowe w Twoim domu? Warto!

Izolacja natryskowe w Twoim domu? Warto!

Poszukując sposobów na obniżenie stałych kosztów utrzymania posiadanego domu jednorodzinnego warto zainteresować się tym, czy możliwe jest obniżenie zużycia energii wykorzystywanej na cele grzewcze. Budowane przez wiele lat budynki i inne obiektyw budowlane w większości przypadków wykonywane były w technologiach, które nie gwarantują należytego poziomu izolacji zewnętrznej, co powoduje duże straty cieplne w stosunku rocznym. Wydatnie wpływa to na wysokość rachunków z tytułu dostawy energii gazowej lub zakupu innego rodzaju paliw wykorzystywanych do ogrzewania pomieszczeń.

Poprawić właściwości termoizolacyjne można na wiele sposobów. Obok tak oczywistych rozwiązań jak wymiana nieszczelnych drzwi i okien, rozważyć też można inne sposoby pozwalające na zminimalizowanie strat cieplnych. W ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się izolacje natryskowe, dzięki którym możliwe jest ocieplenie w innowacyjny sposób budynku. Metoda ta – w opinii większości ekspertów na rynku – pozwala osiągnąć efekty lepsze niż tradycyjnie stosowane niegdyś sposoby ocieplania budynków przy pomocy styropianu lub wełny mineralnej (ociepleniowej).

Na czym polega wykonywanie ocieplenia metodą izolacji natryskowych? Proces ten jest stosunkowo prosty. Przy pomocy specjalistycznej aparatury aplikuje się na miejsce podlegające ociepleniu pod wysokim ciśnieniem piankę poliuretanową PUR. Materiał ten w niedługim odstępie czasu po aplikacji zwiększa wielokrotnie swoją objętość, wypełniając szczelnie całą powierzchnię zapobiegając powstawaniu luk i szczelin, przez które mogłoby dochodzić do niepotrzebnych strat cieplnych. Opisywana metoda aplikacji pianki pozwala na dotarcie do nawet najtrudniej dostępnych miejsc. Czyni to ten sposób dociepleń (wykonywania izolacji) niezwykle uniwersalnym oraz możliwym do zastosowania w każdych w zasadzie warunkach. Należy też podkreślić, że sama pianka używana do wykonywania izolacji natryskowych pozostaje materiałem lekkim i jako taka nie obciąża konstrukcji nośnych budynków. Dzięki temu może być wykorzystywana także do ocieplania starszych budynków, znajdujących się w gorszym stanie technicznym. Przeprowadzane badania wykazują wręcz, że w takich sytuacjach pianka ociepleniowa, tworząc trwałą, jednolitą warstwę ocieplenia, przyczynia się do wzmocnienia konstrukcji budynków.

Jakie są zalety izolacji natryskowych w porównaniu do alternatywnych metod ocieplenia budynków? Przede wszystkim badania właściwości fizycznych pokazują, że wykorzystanie pianki dociepleniowej pozostaje energetycznie lepszym rozwiązaniem niż styropian lub wełna dociepleniowa. Materiał ten pozostaje też neutralny dla środowiska, nie wpływając w żaden sposób na jego stan. Ponadto – nie uczula on i nie wywołuje reakcji alergicznych, dzięki czemu może być stosowany w pomieszczeniach, z których korzystają dzieci lub w których przebywają zwierzęta domowe. Warto ponadto zauważyć, że pianka poliuretanowa PUR nie wchodzi w samoczynne reakcje z substancjami występującymi naturalnie w przyrodzie, co gwarantuje jej długowieczność i to, że z biegiem lat jedynie w minimalnym stopniu utracić może swoje walory izolacyjne.

Poznaj pełną ofertę -> Usługi budowlane Katowice DekorFliz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *