Inspekcja rur – kiedy warto?

Inspekcja rur – kiedy warto?

Konwencjonalne metody inspekcji rur często zawodzą. W konsekwencji może dojść do niebezpiecznych zdarzeń, takich jak wybicie ścieków, czy pęknięcie którejś z rur odpływowych. Tego typu efekty są przede wszystkim niebezpieczne, ale także kosztowne. Jak wygląda profesjonalna inspekcja rur i kiedy warto jej dokonać?

Proces efektywnej inspekcji rur

Profesjonalna inspekcja rur wymaga odpowiedniej wiedzy, doświadczenia oraz stosownego zaplecza technologicznego. Współczesne rozwiązania techniczne dają możliwość inspekcji rur opartej o profesjonalny monitoring. Polega ona na wprowadzeniu do wnętrza kanalizacji specjalnie przystosowanej do takich zadań kamery oraz oceny wizualnej stanu technicznego kanalizacji, którego dokonuje przeszkolony specjalista. Proces zostaje zwieńczony fachowym i szczegółowym raportem, któremu powinna towarzyszyć diagnoza. Wówczas mamy pewność co do faktycznego stanu naszego układu kanalizacyjnego. Przykładem renomowanej, w pełni profesjonalnej i doświadczonej marki, która zajmuje się zaawansowaną inspekcją rur jest firma Stankan. Aby przekonać się o metodach owej marki wystarczy wpisać do wyszukiwarki internetowej następującą frazę – inspekcja rur Stankan.pl.

W jakich sytuacjach dokonujemy inspekcji?

Inspekcji rur należy dokonać podczas odbioru kanalizacji. Zarówno kanalizacja zewnętrzna, jak i wewnętrzna powinna być poddana inspekcji przynajmniej raz, aby stwierdzić poprawność jej wykonania oraz zgodność z projektem. Pozwoli to uniknąć problemów w trakcie jej eksploatowania. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż wykonawca ma obowiązek dokonania inspekcji podczas oddania kanalizacji. Prawo jest po naszej stronie i warto z niego korzystać.

Inspekcji rur należy dokonać także w momencie, gdy kanalizacja się zapycha. Regularne zapchania kanalizacji muszą mieć swą przyczynę, choć nie zawsze musi być ona groźna. Profesjonalna inspekcja rur pozwoli określić i zlokalizować przyczynę niedrożności usuwając ją raz na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *