Igłofiltr – uniwersalny filtr dla Ciebie

Igłofiltr – uniwersalny filtr dla Ciebie

Specjalistyczne prace gruntowe często wymagają naprawdę specjalistycznego sprzętu. Oczywiście, w zależności od wykonywanych prac, potrzebne są różnego rodzaju materiały. Zawsze przed rozpoczęciem pracy należy pamiętać o wykonaniu przeglądu potrzebnych sprzętów i narzędzi, aby mieć pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do działania. I tak chociażby, kiedy istnieje potrzeba obniżenia poziomu wód gruntowych, warto zdecydować się na zakup sprzętu o nazwie igłofiltr.

Specjalistyczne prace gruntowe często wymagają naprawdę specjalistycznego sprzętu. Oczywiście, w zależności od wykonywanych prac, potrzebne są różnego rodzaju materiały. Zawsze przed rozpoczęciem pracy należy pamiętać o wykonaniu przeglądu potrzebnych sprzętów i narzędzi, aby mieć pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do działania. I tak chociażby, kiedy istnieje potrzeba obniżenia poziomu wód gruntowych, warto zdecydować się na zakup sprzętu o nazwie igłofiltr. Jest to przewód rurowy, obecnie wykonywany z różnego rodzaju materiału (w zależności od potrzeby), na którego końcu znajduje się część robocza, czyli filtr – perforowany lub wyposażany w specjalne szczeliny, dzięki czemu odprowadzany jest nadmiar wody gruntowej.

Sprzęt do prac ziemnych i nie tylko

Najczęściej igłofiltr stosowany jest do prac ziemnych, ale także używa się go podczas budowy na przykład domów mieszkalnych. Stosowany jest w inżynierii podczas projektowania infrastruktury miejskiej. Igłofiltr produkowany jest z różnego rodzaju materiałów, aby rozszerzyć pole działania tego sprzętu. I tak, można zakupić igłofiltr stalowy, polietylenowy lub plastikowy PVC. Coraz częściej wraz z rodzajem materiału w parze idzie różnica średnicy i długości filtra, jako że w zależności od materiału cechuje się on różnego rodzaju wytrzymałością. Najczęściej igłofiltr jest stosowany do docelowego obniżenia poziomu wód gruntowych. Jest on wówczas posadawiany w gruncie wokół nawodnionego terenu, najczęściej metodą wpłukiwania, rzadziej metodą wiercenia. Oznacza to, że igłofiltr jest montowany w sposób nieinwazyjny, co pozwala uniknąć nagłego opadnięcia terenu lub jego trwałego obniżenia.

Szybkie efekty działania

Dzięki nieinwazyjnej implementacji igłofiltra, jego działanie można zaobserwować w bardzo krótkim czasie. W rezultacie pozwala on na czasowe obniżenie wód gruntowych i przyspiesza prowadzenie prac konstrukcyjnych i inżynieryjnych. Poprzez swoje jedynie czasowe działanie, igłofiltr umożliwia wykopy sięgające poniżej naturalnego poziomu wód gruntowych bez niebezpieczeństwa nagłego zalania podczas pracy. Innym zastosowaniem igłofiltrów jest także potrzeba pozyskania wody do celów pitnych, rolniczych czy ogrodniczych. Igłofiltr zakupić można w profesjonalnych sklepach inżynieryjnych. Przykładem strony, na której znaleźć można szeroki wybór tego typu filtrów, jest carrierrentalsystems.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *