Napędy do bram skrzydłowych – czym kierować się przy wyborze?

Napędy do bram skrzydłowych – czym kierować się przy wyborze?

Wybór napędu do bramy skrzydłowej powinien być dokonywany po wcześniejszej analizie potrzeb. Dostarczenie podstawowych danych, określenie oczekiwań oraz wybór odpowiedniego dystrybutora sprzętu pozwoli na pełną satysfakcję klienta z wybranego produktu. Napędy do bram to inwestycja na długi czas, dlatego warto z rozwagą przeanalizować ten zakup.

Określenie potrzeb

Decydując się na zakup i montaż napędu do bramy, konieczne jest określenie potrzeb odnośnie urządzenia. Klient musi określić ilość cykli, tj. częstotliwość otwierania i zamykania bramy w ciągu doby. Ważnymi danymi są także wymiary oraz szacunkowa waga bramy. Ważne by poinformować sprzedawcę o rodzaju bramy, do której ma być zamontowany napęd, gdyż bramy skrzydłowe korzystają z innego rodzaju napędu niż bramy przesuwne. Informacje te pozwolą dostawcy wybrać odpowiedni sprzęt. Bardzo ważne jest równie, czy w miejscu, gdzie brama ma być zautomatyzowana, dostępne są wymagane przewody oraz dostęp do prądu. Ziemny przewód zasilający o mocy 230 V jest wymagany w automatyzacji bramy. Decydując się na montaż napędu warto również zapewnić skrętkę komputerową, która pozwoli na ewentualne dodanie opcji bez konieczności ponownego kopania w ziemi.

brama-automatyczna

Jeśli natomiast brama ma być montowana na działce, gdzie ilość cykli jest zmniejszona, zasilanie może być dostarczane z akumulatorów żelowych wyposażonych w baterie słoneczne. Taki zestaw idealnie sprawdza się przy napędach do bram obsługujących mniejszą ilość cykli, przy czym jest bardzo wydajny oraz atrakcyjny cenowo.

Bezpieczeństwo i funkcjonalność – podstawy

Możliwości wyboru funkcji sterownika jest bardzo dużo. Wiele z nich jest jednak zbędne. Warto zapewnić sobie takie funkcje, które zapewnią bezpieczeństwo użytkowania napędów do bram oraz ich długą żywotność. W tym celu konieczne jest wyposażenie napędu w funkcję miękkiego startu i stopu oraz zabezpieczenia przeciw przeciążeniowego. Funkcja lampy ostrzegawczej, awaryjnego wejścia w sterowniku oraz pracy na niskim napięciu zwiększają zarówno bezpieczeństwo, jak i wydajność napędu przez lata. Nowoczesne napędy do bram posiadają również całą gamę funkcji dodatkowych. Są one jednak często zbędnym dodatkiem.

brama-z-silownikiem(1)

Stosunek jakości do ceny

Przedział cenowy napędów do bram jest bardzo szeroki. Często klienci przepłacają sugerując się naklejką producenta. Sprawdzone urządzenia, które gwarantują bezpieczeństwo oraz długą żywotność, a także cieszą się zadowoleniem klientów, to: napędy do bram NICE, napędy do bram BFT i napędy do bram KEY. Firmy te gwarantują najwyższą klasę swoich produktów z zachowaniem uczciwego stosunku jakości urządzenia do jego ceny.

Wybór dystrybutora

Wybór dobrego dystrybutora napędów do bram, to klucz do sukcesu. O jego wartości świadczy zapewnianie gwarancji na urządzenia, oferta wsparcia technicznego i serwisu, doradztwo oraz zadowolenie klientów. Warto dobrze rozejrzeć się w branży zanim wybierze się odpowiedniego dystrybutora sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *