Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Drzwi wewnętrzne i zewnętrzne – na co zwrócić uwagę?

Wybór drzwi, tak zewnętrznych, jak i wewnętrznych, to jeden z ważniejszych finalnych etapów urządzania domu lub mieszkania. Nie warto podchodzić do niego z nonszalancją i zdawać się na przypadkowy wybór. Wymiana drzwi kosztuje z pewnością więcej niż pomalowanie ściany, a samo zadanie także jest nieco trudniejsze. Lepiej więc postawić na przemyślane i trwałe rozwiązania. Tylko jak je znaleźć?

  1. Drzwi wewnętrzne – na to musisz zwrócić uwagę!
  2. Drzwi zewnętrzne – postaw na solidność

Drzwi wewnętrzne – na to musisz zwrócić uwagę!

Drzwi wewnętrzne to jeden z ostatnich elementów aranżacji całego wnętrza. Wybór konkretnego rozwiązania zdecydowanie lepiej zostawić na koniec remontu, ponieważ łatwiej będzie ci dobierać tak rozwiązania techniczne, jak i kolorystykę pod gotową właściwie aranżację wybranych przestrzeni i pokoi. To pierwsza rzecz, na którą należy zwracać uwagę. Wyboru drzwi wewnętrznych nie można pozostawić przypadkowi, powinny one bowiem korespondować ze stylem mieszkania, a najlepiej jeszcze dodatkowo go podkreślać. Znaczenie ma nie tylko kolorystyka, ale i sposób wykonania drzwi, ich model. Ponadto, wybrane przez ciebie rozwiązania powinny być funkcjonalne. Pamiętaj, że drzwi otwierane na zewnątrz to nie jedyne rozwiązanie. Producenci drzwi wewnętrznych proponują szereg nowatorskich i przyjaznych rozwiązań, które pozwolą jeszcze lepiej zagospodarować przestrzeń: drzwi ze skosem, z odwróconą przylgą, przesuwne, łamane, przesuwno-obrotowe. Żeby zobaczyć ofertę prouducenta kliknij tutaj.

Drzwi zewnętrzne – postaw na solidność

obraz_1

W przypadku drzwi zewnętrznych warto stosować podobne zasady, jak te, które towarzyszą dobieraniu rozwiązań do wnętrza domu. Jeśli budujesz dom, kup najpierw drzwi, które będą spełniały funkcję rozwiązania przejściowego, a na ostateczne rozwiązanie zdecyduj się dopiero, gdy będziesz jednoznacznie przekonany, jaka stylistyka drzwi będzie korespondować z całością domu. W przypadku drzwi zewnętrznych oprócz stylistyki, trzeba jednak ogromną uwagę przywiązywać do jakości. Producent drzwi zewnętrzne powinien zagwarantować, że będą one stabilne, trwałe, odporne na warunki pogodowe. Drzwi zewnętrzne muszą być ciepłe, trwałe, szczelne i ciche. Ważnym kryterium jest przenikalność ciepła. Najlepsze rozwiązanie to drzwi o budowie wielowarstwowej wypełnionej materiałem termoizolacyjnym. Niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane i czym wykończone, stabilność i trwałość to podstawowe kryteria oceny. Ważna jest również wodoszczelność oraz poziom dźwiękoszczelności. Więcej o drzwiach zewnętrznych możesz się dowiedzieć tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *