Przyszedł czas na remont? Pod lupę weź gniazdka i włączniki!

Przyszedł czas na remont? Pod lupę weź gniazdka i włączniki!

Plany związane z remontem obejmują szereg działań. Kupujemy niezbędne materiały, zabezpieczamy domowy dobytek, rozrysowujemy nowe aranżacje. Generalnie dbamy o to, by wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, a tuż po remoncie naszym oczom ukazały się oczekiwane efekty. Czasami jednak zapominamy o detalach, które, choć niekoniecznie są niezbędne, oferują jeszcze wyższą funkcjonalność. Pod lupę warto wziąć gniazdka i włączniki.

Nowe gniazdka – większe bezpieczeństwo użytkowania

Gniazdka? Ale o co chodzi? O bezpieczeństwo codziennego korzystania z urządzeń elektrycznych, szczególnie w kuchni i łazience, gdzie nietrudno o zachlapanie wodą, narażenie na wilgoć i zabrudzenia. To właśnie w tych pomieszczeniach, jak w żadnych innych, wymagania pod względem urządzeń elektrycznych są największe.

Co można wybrać zamiast zwykłych gniazdek? Dobrym rozwiązaniem są gniazdka bryzgoszczelne. Nie kosztują majątku, za to majątek są w stanie ochronić. Ich montaż odbywa się w taki sam sposób, jak tradycyjnych gniazdek. Różnica nie jest wielce zauważalna, ale ważna, bo wpływa na podwyższenie bezpieczeństwa.

Bryzgoszczelne gniazdka mają konstrukcję bazującą na klasycznym gniazdku, ale ze specjalną, precyzyjnie dopasowaną klapką. Chroni ona przed wilgocią, zachlapaniami wodą i zabrudzeniami. Taki produkt powinien stać się obowiązkowym elementem wyposażenia każdej łazienki i kuchni.

Na co zwracać uwagę przy wyborze gniazdek bryzgoszczelnych? Na ich jakość, którą gwarantują głównie odpowiednio dobrane materiały. O te cechy nie trzeba się martwić, wybierając spośród oferty sklepu Gajwer.pl. Takie gniazdko powinno być trwałe, wytrzymałe, bo będzie często użytkowane. Klapka zabezpieczająca musi się otwierać do samej góry, aby zapewnić wygodę podłączania i odłączania rozmaitych sprzętów. Estetyka nie jest tu najważniejsza, co nie oznacza, że trzeba się o nią martwić. Dostępne są gniazdka bryzgoszczelne z przezroczystymi klapkami, jak i w różnych kolorach, by uzupełnić wybraną aranżację.

Włączniki dotykowe – estetyczniej i wygodniej

Funkcjonalność korzystania z domowych pomieszczeń, są w stanie podnieść także włączniki dotykowe. I ponownie nie ma problemu z ich montażem, bo dokonuje się go w ten sam sposób i w tym samym miejscu, gdzie gościły dotychczasowe, tradycyjne włączniki.

Panel dotykowy jest estetyczny, elegancki i można sprawić, że będzie się wtapiał w tło wnętrza, co podwyższy walory wizualne, lub zacznie się wyróżniać swoim kolorem, by ożywić. Do wyboru, do koloru! Jednak to nie wygląd gra tu pierwsze skrzypce. Uwagę zwraca się na większą wygodę użytkowania. W jednym panelu dotykowym mogą zagościć punkty sterowania rozmaitymi urządzeniami, nie tylko oświetleniem. Gdy dodatkowo dołączony jest pilot, zarówno lampami, roletami czy klimatyzacją można sterować, bez wstawania z kanapy.

Panele dotykowe mogą być zintegrowane ze ściemniaczami. Dzięki temu użytkownicy mają szansę dowolnie regulować poziom natężenia światła, w zależności od potrzeb, sytuacji, danego pomieszczenia. To kwestia oszczędności, dlatego w tego typu włącznik warto zainwestować.

Kolejny atut to podświetlenie. Klasyczne włączniki są trudne do dostrzeżenia wieczorem czy też w nocy wędrując do łazienki. Panele dotykowe mają podświetlenie, stąd łatwiej i wygodniej poruszać się po domu. Ostatni atut to bezproblemowe utrzymanie w czystości, czego znane nam odpowiedniki, nie są niestety w stanie zaoferować.

Mamy przed sobą dwa produkty warte inwestycji. Zwiększające bezpieczeństwo i wygodę, a także wpływające na poprawę funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. Pomyślmy o nich planując remont.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *