Farby przez duże F

Farby przez duże F

Typowe farby na ścianę są ładne, ale na pewno nie robią na nas wielkiego wrażenia. Jest to po prostu kolor, który pojawia się na ścianie i to właśnie poprzez wybieranie ciekawych kolorów oraz ich połączeń jesteśmy w stanie uzyskiwać naprawdę interesujące efekty. Firmy oferujące farby na ściany nie zasypują jednak gruszek w popiele i starają się ze sobą konkurować na wszystkich możliwych polach. Jednym z takich pól jest poszukiwanie nowych, zupełnie zaskakujących rozwiązań, dzięki którym możemy uzyskać dodatkowe efekty. Jak mogą wyglądać takie efekty?

Farby z brokatem

Czasami nie potrzeba naprawdę wiele, by osiągnąć naprawdę zadziwiające efekty. Jednym z pomysłów, które można zrealizować bardzo łatwo, jest wykorzystanie farb z brokatem. Farby na ścianę tego typu to zwykłe farby najpopularniejszych rodzajów, do których dodany został brokat lub skrzące się opiłki, na przykład krzemionki. Konkretnych możliwości jest tutaj naprawdę sporo, ponieważ brokatowe elementy mogą mienić się różnymi kolorami. Zazwyczaj są to po prostu jasne refleksy, których zadaniem jest rozpromienienie wnętrza, ale możliwe jest też tworzenie różnego rodzaju połączeń, na przykład poprzez dodanie do czerwonej farby brokatu koloru rubinowego. Ściana z miejsca stanie się bardziej wykwintna i prestiżowa.
Stosowanie farb na ściany z brokatem można podzielić na dwa podejścia. Pierwsze z nich to zwykłe malowanie ścian, w którym farba z brokatem jest stosowana tak samo, jak zwykła farba i pokrywa się nią duże powierzchnie. Drugie podejście to stosowanie wstawek z farby tego typu lub traktowanie jej jako wykończenie, na przykład poprzez wykonanie kilku pociągnięć na ścianie o tym samym kolorze.

Farby tablicowe

Bardzo słabo znanym rodzajem farb przez duże F są farby tablicowe. Ich nazwa jest bardzo dosłowna, ponieważ sensem działania tej farby jest wytworzenie tablicy. Dokładnie takiej samej, jaką znany z klas szkolnych. Można po niej pisać kredą, ścierać napisy i rysunki, a następnie z łatwością zaczynać pracę od nowa. Takie rozwiązania najczęściej stosuje się w pokojach dziecięcych, w czym pomaga fakt, że takie powierzchnie nie muszą być koniecznie czarne. Farby tablicowe pozwalają tworzyć też m.in. ściany niebieskie i zielone. Warto zaznaczyć, że nie są to jedynie farby na ścianę, ale można nimi pokryć praktycznie wszystko, dzięki czemu nie tylko można uzyskać efekty oferowane standardowo poprzez farby tablicowe, ale na przykład stworzyć wyjątkowo funkcjonalne biurko. Powłoki takich farb są bardzo wytrzymałe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *