Czyszczenie kostki brukowej z mchów

Czyszczenie kostki brukowej z mchów

Kostka brukowa często ozdabia powierzchnie wokół wielu domów. Prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, lecz… do czasu, aż pojawi się mech. To uciążliwy problem, który wygląda nieestetycznie, a co więcej – przyspiesza uszkodzenia podłoża. Dlatego ważne jest, aby szybko go usunąć, gdy tylko się pojawi. Na nic jednak jego ręczne usuwanie – to zbyt czasochłonne. Lepsze i skuteczniejsze jest wykorzystanie techniki wysokiego ciśnienia. Dowiedz się więcej na temat czyszczenia kostki brukowej z mchów.

Gdzie występuje mech na kostce brukowej?

Czyszczenie kostki brukowej z mchu to dość trudne zadanie, dlatego wiele osób tego typu prace zleca profesjonalnym firmom, które oferują usługi w tym zakresie. Praktycznie każdy użytkownik kostki brukowej prędzej czy później będzie zmagał się z problemem mchu i podobnych roślin na nawierzchni z kostki brukowej. Najczęściej występują one między kostkami i wynika to głównie ze zbyt dużej wilgoci oraz zacienienia.

Mech lubi pojawiać się pod drzewami, w okolicach oczek wodnych, czy obok murów, ale nie tylko. Czasem mchu jest niewiele i często nam on nie przeszkadza, lecz to błąd. Gdy go zauważymy, to jak najszybciej powinniśmy zacząć działać, aby się go pozbyć, bowiem w innym przypadku zacznie pojawiać się go więcej i będziemy mieli poważniejszy problem.

W jaki sposób można pozbyć się mchów z kostki brukowej?

Pojawiający się mech na kostce brukowej to bez wątpienia duży problem, którego absolutnie nie powinniśmy ignorować. Gdy go dostrzeżemy, to możemy działać na kilka sposobów. Poniżej przedstawiamy kilka z nich.

Ręczne wyrywanie

Najbardziej znanym sposobem pozbywania się mchu z kostki brukowej jest ich ręczne wyrywanie. Potrzebna nam będzie szczotka do czyszczenia kostki ze stalowym włosiem, jak i również skrobak. To czasochłonna metoda i sprawdza się jedynie wtedy, kiedy tego mchu jest naprawdę mało. W innym przypadku najprawdopodobniej nie uda nam się skutecznie go usunąć i niezbędne będzie zastosowanie innego sposobu, który usunie problem.

Myjka wysokociśnieniowa

Zdecydowanie najlepszym i najbezpieczniejszym sposobem pozbycia się mchu z kostki brukowej jest użycie myjki ciśnieniowej. W tym celu warto skontaktować się z profesjonalną firmą Eco-Para, która dysponuje takim sprzętem, dzięki któremu pomoże nam w usunięciu mchu i innych zabrudzeń powstałych na powierzchni. Czyszczenie kostki brukowej tą metodą umożliwia przywrócenie powierzchni do pierwotnego stanu i nie powoduje żadnych uszkodzeń.

Specjalne środki chemiczne

Popularnym rozwiązaniem na usunięcie chwastów jest również zastosowanie środków chemicznych, których szeroki wybór znajdziemy w sklepach. Są one skuteczne w pozbywaniu się mchów, a poza tym zabezpieczają kostkę brukową przed szkodliwymi substancjami. Radzą sobie one zarówno z niewielkim porostem, jak i pozbywaniem się mchu z dużych powierzchni. Należy jednak pamiętać, że tego typu produkty są szkodliwe dla zdrowia człowieka oraz szkodzą środowisku, dlatego nie jest to metoda pozbawiona wad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *