Co wchodzi w skład usług CNC?

Co wchodzi w skład usług CNC?

Dzisiejsze tokarki oraz frezarki umożliwiają osiągnięcie maksymalnej precyzji. Dzięki takim urządzeniom firmy mogą świadczyć profesjonalne usługi CNC. Wykorzystując je można uzyskać wysoką powtarzalność prac. Z usług tych korzystają przedsiębiorstwa z branży maszynowej, medycznej, meblowej czy motoryzacyjnej. Jednak czym tak naprawdę są usługi CNC?

Poprzez wykorzystanie zaawansowanych techniczne maszyn, firmy świadczące takie usługi mogą obrobić różne materiały w celu osiągnięcia konkretnych parametrów. Bardzo ważna jest tutaj automatyzacja działań oraz doświadczenie specjalistów. W ten sposób firma może podejmować się nawet najbardziej skomplikowanych zamówień.

Frezowanie CNC

Frezowanie CNC jest najczęściej wybieraną usługą przez klientów. W tym przypadku obróbce poddawane są różne płaszczyzny, rowki, kanaliki czy powierzchnie kształtowe. Taka usługa CNC umożliwia wykonywanie elementów w bardzo krótkim czasie przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności. Skomplikowane kształty nie są żadną przeszkodą dla porządnych maszyn. Frezowanie CNC wykorzystywane jest do produkcji masowej, seryjnej oraz jednostkowej. Zaplanowanie pracy obrabiarki jest w stanie ograniczyć zużycie wykorzystywanego materiału do minimum. Poprzez powtarzalność procesu produkcji zwiększa się tym samym skuteczność wykonywanej pracy.

Gwintowanie i wiercenie

Do usług CNC zaliczamy także gwintowanie. Gwinty wewnętrzne oraz zewnętrzne posiadają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Dzięki nim można decydować się na tworzenie np. połączeń mechanicznych. Odpowiednia firma będzie w stanie zapewnić ich wysoką jakość.

Klienci mogą zdecydować się również na wiercenie. Jest to metoda, która pozwala na obróbkę przeróżnych przedmiotów. Dzięki wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń, można liczyć na wysoką precyzję oraz szybkość działania. Zazwyczaj firmy oferują wiercenie otworów o różnych głębokościach oraz szerokościach.

Toczenie CNC

Usługi CNC to również toczenie. Jest to kolejna bardzo często wybierana opcja przez klientów. Wykonywana jest przez specjalne urządzenia, które są w stanie obrabiać obracające się elementy. W ten sposób można skutecznie kształtować przedmioty o kulistych kształtach. Takie maszyny oferują precyzyjne oraz powtarzalne działanie. Klienci, którzy decydują się na taką usługę mogą liczyć na uzyskanie elementów o odpowiednich parametrach.

Profesjonalna firma wykorzystująca nowoczesne urządzenia jest w stanie kształtować oraz wykańczać różnego rodzaju elementy. Skomplikowane kształty nie stanowią żadnego problemu. Zazwyczaj do obróbki wykorzystywane są takie materiały, jak: stal automatowa, ulepszana technicznie, nawęglana, nierdzewna oraz kwasoodporna. Niektórzy decydują się również na obróbkę aluminium, mosiądzu oraz miedzi. Z usług CNC skorzystać mogą przedsiębiorstwa o różnych profilach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *