Ściany mobilne do mieszkania — działowe ściany, które zmienią przestrzeń

Ściany mobilne do mieszkania — działowe ściany, które zmienią przestrzeń

Aranżując przestrzeń trzeba pamiętać o wielu zasadach, ale i wziąć pod uwagę styl, jaki nam się najbardziej podoba. Obecnie bardziej popularne są mieszkania o średnim metrażu, jak i domy, które nie przekraczają wielkością 100 m kw. A jednocześnie każdy chce mieć otwartą przestrzeń i dobrze oświetlone naturalnym światłem pomieszczenia.

Czasami jednak wybrana otwarta przestrzeń, przestaje nam dobrze służyć. Może też zaistnieć konieczność wydzielenia kolejnego pokoju w mieszkaniu. I co wtedy? W takim wypadku pomocne będą przesuwane ścianki działowe. Ruchome ściany mobilne sprawdzą się również w mieszkaniach i domach prywatnych!

Ściany mobilne a standardowe ściany działowe – co jest lepsze?

Każde mieszkanie czy domek jednorodzinny musi mieć przestrzeń podzieloną ścianami. Jednak podział przestrzeni na stałe, nie zawsze się sprawdza idealnie. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się mobilne ściany działowe, które zmieniają układ pomieszczenia w kilka sekund. A jednocześnie pozwalają na wydzielenie przestrzeni np. do pracy, czy jako sypialni. Wstawienie takich ścian do już istniejących pomieszczeń nie wymaga przeprowadzenia remontu, a jedynie montażu prowadnic i samych skrzydeł ścian. Sprawdzą się do reorganizacji przestrzeni, ale można również je wstawić jeszcze podczas budowy domu lub wykańczania mieszkania.

Ściany standardowe nie są złym rozwiązaniem. Wbrew pozorom doskonale sprawdzają się w tradycyjnych domach i mieszkaniach, gdzie ich mieszkańcy nie będą mieli zmiennych potrzeb. Jednakże u rodzin z dziećmi, które będą potrzebowały wydzielić im osobne kąty, osób pracujących w domu, które chcą mieć swoją przestrzeń do pracy czy nawet, w mieszkaniach, gdzie salon to jednocześnie sypialnia, dzięki mobilnym ściankom można dopasować miejsce do aktualnych potrzeb jego mieszkańców.

Przesuwane ścianki, które zmieniają przestrzeń według potrzeb

Choć ściany przesuwane najczęściej spotykamy w miejscach użyteczności publicznej, to świetni sprawdzą się też w innych obiektach. Do wyboru są również różne rodzaje ścian jak ściany akustyczne, które sprawdzą się np. w salach konferencyjnych czy też przejrzyste przesuwane ścianki z plexi, które mimo podziału przestrzeni, zapewniają dostęp do światła naturalnego np. na korytarzu.

Mobilne ściany można zamontować w:

  • urzędach,
  • salach konferencyjnych,
  • salach weselnych,
  • biurach,
  • przestrzeni coworkingowej,
  • loftach prywatnych,
  • mieszkaniach prywatnych,
  • domach prywatnych.

Ściany przesuwane sprawiają, że szybko można zaaranżować przestrzeń, w sposób, jaki jest nam najbardziej potrzebny w danej chwili. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość szybkiego odgrodzenia części pomieszczenia i wykorzystania go w inny sposób. A także otworzenia ścian i powiększenie przestrzeni, jeśli zajdzie taka konieczność. Dają ogromne możliwości aranżacyjne, ale i są po prostu praktycznym rozwiązaniem.

Jak podzielić przestrzeń, aby aranżacja była estetyczna?

Wszystko zależy od potrzeb mieszkańców i charakterystyki mieszkania. Najczęściej wykorzystuje się ściany przesuwane do wydzielenia przestrzeni biurowej w mieszkaniu, garderoby w sypialni, a także sypialni w pokoju dziennym. Można za ich pomocą podzielić również pokój dla dzieci, na osobne przestrzenie do spania i nauki. Ściany przesuwane sprawdzą się w każdej aranżacji wnętrza, ponieważ ich wygląd może być bardzo różny.

Na rynku ścian przesuwanych dostępne są modele wykonane ze szkła, które wydzielają strefy, ale jednocześnie zapewniają przepływ światła słonecznego między pomieszczeniami. Mogą być również wykończone dowolnym kolorem lakieru, który będzie pasował np. do kolu ścian stałych w mieszkaniu. Wygląd ściany można z powodzeniem dostosowywać do designu wnętrza, przez co po rozstawieniu ścian, podział pomieszczenia będzie wygląda bardzo estetycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *