Jak wybrać wannę narożną?

Jak wybrać wannę narożną?

Narożna wanna to świetny sposób na dodanie odrobiny luksusu do łazienki, a także na oszczędność miejsca. Możesz odpocząć w komfortowym wnętrzu z kilkoma różnymi modelami do wyboru, w tym z jacuzzi lub efektowym oświetleniem. Eksperci z Topsanit przedstawią najpopularniejsze wzory wanien narożnych i opowiedzą, czym kierować się przy ich wyborze.

Wanny narożne – różne rodzaje

Wanny narożne mają podobną ogólną formę, choć istnieją pewne warianty z wewnętrznym układem, który będzie najlepiej pasował do Twoich potrzeb. Możesz również wybrać ustawienia z prawej lub lewej strony, aby dopasować wannę do łazienki.

Dostępne są na rynku wanny narożne w kształcie:

  • owalu,
  • prostokąta,
  • trapezu,
  • asymetrycznych wielokątów,
  • asymetrycznych owali.

Warto zwrócić też uwagę na układ wewnętrzny. Niektóre wanny narożne posiadają wygodną, zakrzywioną powierzchnię do leżenia i relaksu, inne mają bardziej wysunięte półki, dzięki którym można myć się na siedząco. Jest to niezwykle przydatne rozwiązanie w przypadku rodzin z dziećmi lub u osób starszych. Wanny narożne mają również wiele udogodnień, takich jak chociażby hydromasaż czy też inteligentny system oszczędzania wody.

Jaki rozmiar wanny narożnej wybrać?

Wanny narożne na pierwszy rzut oka zajmują więcej miejsca niż zwykłe wanny, jednak wbrew pozorom bardzo dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Najdłuższy bok narożnych wanien wynosi od 1200 mm do 1500 mm, podczas gdy te tradycyjne zaczynają się od ok. 1700 mm długości. Oznacza to, że wanna narożna może lepiej dopasować się do mniejszej przestrzeni, szczególnie gdy Twoja łazienka ma bardziej kwadratowy kształt.

wanna-narozna

Na co zwracać uwagę przy wyborze wanny narożnej?

Wanna powinna pasować do narożnika, nie utrudniając ruchu w pozostałej części łazienki. Należy wziąć pod uwagę łatwość użytkowania i sposób, w jaki kształt wanny i pozycja kurka wpłyną na komfort kąpieli. Na przykład niektórzy wolą brać kąpiel w pozycji leżącej, inni natomiast, szczególne osoby z problemami z poruszaniem się, mogą preferować wannę z siedziskiem. Przed zakupem należy również określić zapotrzebowanie na dodatkowe funkcje, takie jak hydromasaż, oświetlenie, wbudowane regały itp.

Wanna może być zaprojektowana w celu uzupełnienia innym urządzeń, a nawet stanowić centralny element łazienki. Łatwość konserwacji to kolejny istotny czynnik, na który należy zwrócić uwagę. Na przykład wanna narożna ze szklanymi ścianami i wbudowanym oświetleniem niejednokrotnie jest bardziej atrakcyjna wizualnie niż biała wanna akrylowa, ale może okazać się trudniejsza do czyszczenia ze względu na znaki wodne.

Wanna narożna z prysznicem

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wannę narożną traktować tak, jak tradycyjną. Odpowiedni dobór baterii możne bowiem zrobić z niej dwufunkcyjne urządzenie, dzięki czemu znowu zaoszczędza się wiele miejsca w łazience. Nowoczesne wodospady w połączeniu z estetycznymi zasłonami są w tym przypadku najlepszym wyborem.

Szukasz wanny odpowiedniej dla siebie? Sprawdź ofertę wanien narożych w Topsanit!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *