Jak wybrać dobre drzwi z naświetleniem?

Jak wybrać dobre drzwi z naświetleniem?

Drzwi z naświetlem czy naświetleniem to obecnie jeden z popularnych wyborów zarówno do domów w klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym stylu. Gdy chcemy wpuścić do wnętrza dodatkowe światło i nadać budynkowi elegancki wygląd, to strzał w dziesiątkę!

Zacznijmy jednak od tego, czym dokładnie jest naświetle czy naświetlenie. Są to dodatkowe elementy konstrukcyjne stosowane po bokach lub nad skrzydłem drzwiowym, które są najczęściej całkowicie przeszklone i nieotwierane. Nie powinniśmy mylić naświetlenia z przeszkleniami bezpośrednio w skrzydle drzwiowym.

Firmy zajmujące się produkowaniem drzwi są w stanie wykonać dla swoich klientów najróżniejsze rodzaje drzwi z naświetlem. Drzwi z naświetleniem dobrze prezentują się zarówno jako dodatek do domów w klasycznym stylu, jak i do tych bardziej nowoczesnych. Naświetla mogą być proste lub bardziej ozdobne, na przykład ze szprosami. Te umieszczone po obu bokach skrzydła drzwiowego sprawiają, że drzwi prezentują się bardziej reprezentacyjnie i szykownie. Gdy nie mamy przestrzeni po bokach drzwi, możemy umieścić naświetle górne.

Najczęściej naświetla są produkowane na indywidualne zamówienie. Możemy wobec tego określić, jak mają one wyglądać, aby pasowały one do naszego domu w pełni. Jednak przy doborze drzwi z naświetlem powinniśmy patrzeć nie tylko na wygląd, ale też na parametry techniczne.

Bardzo ważne jest sprawdzenie parametrów izolacyjnych naświetla, jako że nie powinno ono tworzyć mostka cieplnego, czyli miejsca, gdzie ciepło ucieka w nadmiernej ilości z budynku. O izolacyjności naświetla poinformuje nas współczynnik przenikania ciepła – im jest on niższy, tym lepiej. Najlepszymi parametrami mogą pochwalić się drzwi pasywne z naświetlami, które stosowane są po to, aby wpuścić do wnętrza nie tylko światło, ale i ciepło, które służy wtedy do dogrzewania budynku.

Dodatkowym plusem jest możliwość otwierania naświetli – ta funkcja jest bardzo pomocna wtedy, gdy chcemy bez problemu wnosić i wynosić meble lub inne gabarytowe przedmioty.

One thought on “Jak wybrać dobre drzwi z naświetleniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *