Tapeta do pokoju dziecka

Tapeta do pokoju dziecka

Pokój dziecka to jego królestwo i miejsce gdzie rozwija swoją kreatywność. Warto więc zadbać o dodatkowe bodźce dla naszej pociechy. Fototapety to idealne rozwiązanie gdzie mały chłopiec może stać się rycerzem mieszkającym w zamku a dziewczynka królewną w pałacu. Wybór odpowiedniej tapety może sprawić dziecku radość na wiele lat. Ponadto gdy jedna tapeta się dziecku znudzi łatwo wymienić ją na nową. Nie ma żadnego problemu by wymieniać tapety na przykład co roku wedle upodobań dziecka.

Wybór tapet jest przeogromny i łatwo się w tym wszystkim pogubić. Trzeba sobie odpowiedzieć na podstawowe pytanie czy ma to być tapeta czy fototapeta. Do jednych wnętrz lepiej pasują standardowe tapety a do innych idealnie wkomponują się fototapety. Taki wybór znacznie zawęzi grono poszukiwań. Następnie trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie ile chcemy na to wydać. Półek cenowych jest na prawdę wiele więc na każdy portfel powinno się coś znaleźć. Skoro już wiemy czy będzie to tapeta czy fototapeta i jaki budżet chcemy na to przeznaczyć możemy skupić się na kolejnej bardzo ważnej rzeczy czyli kolorze.

Jaki kolor wybrać?

Przy wyborze największą uwagę trzeba zwracać na kolory i wzory danych tapet. Warto wiedzieć czy dziecko lepiej będzie się czuło w otoczeniu kolorów jaskrawych czy jednak może trochę ciemniejszych. Mówi się, że jasne kolory jak np. Jasny niebieski, czy różowy działają uspokajająco na dzieci. Warto poczytać o tym trochę więcej i dowiedzieć się co najbardziej będzie pasować do twojego dziecka. Oczywiście kolor musi także pasować do mebli które będą się w środku znajdować. Nie może to się ze sobą gryźć.

Jaki motyw wybrać?

Tapetę można położyć na jednej ścianie lub w całym pokoju. Motyw powinien się dobrze dziecku kojarzyć i wywoływać uśmiech na jego twarzy. Postaci z bajek na pewno przypadną każdemu maluchowi do gustu. A może jednak fototapeta i jakieś piękne krajobrazy? To już jest rozwiązanie dla trochę starszych dzieci. Warto także dobrać taki materiał tapety by łatwo było z niej zmyć różne brudy. Dzieci uwielbiają malować ściany więc trzeba być przygotowanym na częste mycie tapety lub zeskrobywanie resztek jedzenia.

Jednak zanim zaczniesz wybór tapety porozmawiaj z dzieckiem co chętnie by widziało na swojej ścianie. To przecież jego pokój i jego małe królestwo. Pamiętaj także by nie wybierać najdroższych możliwych gdyż dzieci z łatwością niszczą wokół siebie. Musisz być przygotowany na częste zmiany i mycie tapet. Warto także zwrócić uwagę jak dana tapeta lub fototapeta będzie wyglądać przy oświetleniu. Dziecko nie może się bać tego co ma na ścianie. Przed zakupem pokaż dziecku co wybrałeś i skonsultuj z nim ten wybór. Dzieci zazwyczaj nie wiedzą czego chcą więc nie pokazuj mu 10 różnych opcji. Wybierz 3-4 które uważasz za najlepsze i daj dziecku wybrać jedno z nich. Pamiętajcie, że w tym pokoju będzie mieszkać wasze dziecko a nie wy więc w pierwszej kolejności to jemu ma się to podobać. Czasami nawet najbardziej jaskrawe i nieestetyczne tapety mogą przypaść waszemu dziecku do gustu. Ważne, żeby to ono czułu się bezpiecznie i codziennie dostawało nowe bodźce do rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *