Salon z kominkiem narożnym – Inspiracje

Salon z kominkiem narożnym – Inspiracje

Planujesz aranżację pokoju dziennego ze stylowym kominkiem narożnym? Jest to bardzo popularne rozwiązanie które nadaje pomieszczeniu sporo przestrzeni. Jest to alternatywa dla standardowego modelu. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w otwartych przestrzeniach lub na granicy dwóch pomieszczeń jak salon i jadalnia.

Dodatkowym atutem jest lepiej rozchodzące się światło i ciepło. Taki kominek pozwala na oglądanie ognia z kilku stron. Jeżeli chcesz mieć dostęp do kominka z dwóch przyległych pomieszczeń to jest to idealne rozwiązanie. Takie kominki o wiele lepiej rozprowadzają ciepło po pomieszczeniu dzięki czemu można zaoszczędzić parę groszy na ogrzewaniu. Jednak należy to traktować tylko i wyłącznie jako dodatkowy atut a nie główne źródło ciepła w domu.

Kominek w standardowych projektach zlokalizowany jest w centrum salonu. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie jest idealne. Co jeżeli salon ma małą powierzchnię? Centralny kominek skutecznie potrafi zabrać miejsce w salonie. W takich wypadkach kominki zamontowane w ścianie o wiele lepiej spełniają swoją rolę. A co z kominkami narożnymi? To rozwiązanie również idealnie pasuje gdy mamy mała powierzchnię salonu. Kominki tego typu najlepiej montować pomiędzy dwoma pomieszczeniami. Gdy na przykład kuchnia i salon nie są oddzielne żadną ścianą działową narożny kominek potrafi idealnie wkomponować się w tą pustą przestrzeń. Czasami nie tylko przestrzeń ale i nośność ścian decyduje o lokalizacji narożnego kominka.

Rodzaje narożnych kominków

Bardzo ważną kwestią jest dobór kominka do stylu wnętrza. Jednak bez obaw znajdziemy kominki nowoczesne, minimalistyczne, tradycyjne czy rustykalne. Wachlarz możliwości jest nieograniczony. Dopasowanie kominków narożnych do wnętrza nie powinno stanowić większego problemu. Przy nowoczesnym stylu na pewno warto zdecydować się na całkowicie szklane drzwiczki. W ten sposób palący się ogień jest wyeksponowany i daje więcej wizualnego ciepła dużym przestrzeniom. Całkowicie przeszklone kominki idealnie pasują do jasnych pomieszczeń.

A co z wnętrzami rustykalnymi? Tutaj także nie ma najmniejszego problemu. Naturalne materiały takie jak kamień czy drewno powinny grać tutaj główne skrzypce. Powinny współgrać z rustykalnym wykończeniem danego pomieszczenia tym samym tworząc przyjemną atmosferę.

Materiały wykończeniowe

Materiały wykończeniowe powinny być wybierany pod rodzaj zaokrąglenia kominka. Mowa tu o kominkach typowo narożnikowych z prostym zakrzywieniem jak i tych z lekkim zaokrągleniem na boku. Warto tu stosować wcześniej już wspomniane naturalne materiały jak drewnoczy kamień ale także ich imitacje. Co zaskakujące do łask wracają także kominki kaflowe które odpowiednio wykorzystane potrafią nadać pomieszczeniu elegancji.

Jak widać kominki narożne dają dość rozległy wachlarz możliwości. Nie trzeba się ograniczać ani do jednego stylu ani do jednego materiału. Należy pamiętać jednak, że kominki narożne ustawiane w centralnych miejscach danego pomieszczenia nie są dobrym rozwiązaniem. Nie pasują one wszędzie i nie moga być na siłe stawiane gdzie popadnie. Spełnią swoje zadanie i nadadzą urok pomieszczeniu tylko wtedy gdy i ustawienie zostanie dokładnie rozplanowane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *