Czym charakteryzują się nowoczesne domy?

Czym charakteryzują się nowoczesne domy?

Nowoczesne budownictwo znacznie różni się od tego, które dominowało przed laty. Stosowane obecnie technologie budowlane pozwalają na uzyskanie znacznie lepszych parametrów termicznych budynków i korzystanie z innowacyjnych systemów wspierających wygodę i bezpieczeństwo mieszkania. To wszystko jest teraz w zasięgu ręki!

Gdy myślimy o nowoczesnych domach, zazwyczaj przed oczami staje nam budynek, który ma futurystyczny wygląd i jest bardzo drogi. Jednak tak naprawdę za nowoczesny dom inteligentny wcale nie musimy dzisiaj płacić krocie, ponieważ takie technologie stają się coraz bardziej powszechne i ich ceny regularnie spadają.

Dom nowoczesny, czyli jaki?

Nowoczesne budownictwo pojmowane jest wobec tego na różne sposoby, ale najczęściej jego istota zasadza się na wykorzystaniu specjalnych materiałów budowlanych, zastosowaniu dopracowanych projektów oraz technologiach elektronicznych, na przykład Building Management System (BMS), które potrafią sterować różnymi instalacjami i urządzeniami w budynku. Warto też wspomnieć, że domy nowoczesne często wykorzystują odnawialne źródła energii, na przykład kolektory słoneczne, panele fotowoltaiczne, pompy ciepła, rekuperatory.

Wobec tego dom nowoczesny to nie tylko dom wygodny i bezpieczny w zamieszkaniu, ale również dom, który będzie energooszczędny, ponieważ nie będzie on potrzebował sporej ilości energii w celu zapewnienia mieszkańcom wysokiego komfortu cieplnego. Jest to możliwe także poprzez wspomniane systemy BMS, ponieważ taki dom inteligentny może sterować sam sobą, na przykład może ustalać właściwą temperaturę ogrzewania, wyłączać niepotrzebnie włączone światła czy też sterować systemami bezpieczeństwa.

Ile kosztuje nowoczesny dom?

Trudno mówić o konkretnych sumach, ponieważ są one zależne od wielu różnych czynników, na przykład od metrażu domu, jego technologii, zastosowanych instalacjach. Zwykle jednak cena nie jest znacznie wyższa od domów budowanych tradycyjnie, zwłaszcza wtedy, gdy zdecydujemy się ma budynek mniejszy, a nie na wyrost.

Z ofertami polskich przedsiębiorstw wykonujących projekty i oferujących kompleksowe usługi budowy domów nowoczesnych można zapoznać się już teraz przez internet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *