Użytkownicy tego rodzaju urządzeń zwracają uwagę na dwie podstawowe rzeczy: zużycie energii oraz szybkość podgrzewania wody. Pod uwagę biorą także pojemność zbiornika (dotyczy bojlerów) oraz możliwość regulacji/sterowania/programowania temperatury. Ponadto, ważna jest także jakość warstwy izolacyjnej zbiorników, która sprawia, że energia włożona w podgrzanie wody nie idzie na marne.
Ogrzewacze przepływowe
Zaletą ogrzewaczy przepływowych jest ich niewielki rozmiar. Po drugie, nie musimy czekać aż woda odpowiednio się nagrzeje, tak jak jest to w przypadku zbiorników o pojemności kilkudziesięciu a nawet grubo ponad stu litrów (tutaj okres ten zależy od pojemności zbiornika oraz mocy elementów grzejnych).
Oczywiście, jak łatwo się domyślić, nie ma nic za darmo. Po pierwsze szybkość przepływu wody jest w tym przypadku nieco mniejsza niż w tradycyjnych zbiornikach. Po drugie, wymagane jest odpowiednie ciśnienie wody, by urządzenie mogło poprawnie funkcjonować. Po trzecie, pobór mocy jest również wyższy niż w przypadku typowego bojlera. Co jednak najistotniejsze, zużycie energii występuje jednak tylko i wyłącznie podczas korzystania z urządzenia.
Ogrzewacze zbiornikowe
Ogrzewacze tego typu podnoszą temperaturę wody niezależnie od tego, czy w danym momencie jej potrzebujemy. Wystarczy bowiem zużyć kilka litrów, by do zbiornika napłynęła kolejna partia zimnej wody i urządzenie od nowa zaczęło działać. Okazuje się jednak, że i w tym przypadku można wdrożyć pewne rozwiązania oszczędnościowe. Jeśli korzystamy z taryfy nocnej, a nasz ogrzewacz jest odpowiednio zaizolowany, wówczas możemy podgrzać wodę „tańszym prądem”.
Jeśli planujesz montaż ogrzewacza wody, skorzystaj z oferty sprawdzonego producenta tych urządzeń. Odwiedź stronę http://www.biawar.com.pl i wyszukaj rozwiązanie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.