Remontujesz archiwum? Pomyśl o regałach przesuwnych

Remontujesz archiwum? Pomyśl o regałach przesuwnych

Archiwum, niezależnie od instytucji, w jakiej się znajduje, to pomieszczenie dość specyficzne. Często bowiem mnogość dokumentów, które muszą być w nim przechowywane, wymaga rozległej przestrzeni, a także wielu specjalnych mebli, które będą w stanie zabezpieczyć wszystkie pozycje. Nie należy zapominać również o szczególnych warunkach, jakie muszą zostać spełnione, aby wspomniane dokumenty nie uległy zniszczeniu.

Dlatego, tworząc plan takiego pomieszczenia, należy dokładnie przemyśleć, z jakiego rodzaju mebli skorzystać. Z pewnością atrakcyjnym wyborem okażą się niezmiernie funkcjonalne regały przesuwne.

Wygoda i oszczędność

Podstawową zaletą, która przemawia za tego typu rozwiązaniami, jest niezwykła oszczędność miejsca. Budowa wspomnianych regałów pozwala bowiem przechować nawet dwa razy więcej dokumentów, aniżeli w przypadku standardowych mebli. Za sprawą specjalnie skonstruowanego napędu, poszczególne regały mogą być przesuwane, a także łączone, dzięki czemu istnieje możliwość ich skumulowania w zdecydowanie większej liczbie, niż w przypadku standardowych rozwiązań. Pozwoli to zaoszczędzić wiele potrzebnej przestrzeni. Dotarcie do określonych dokumentów jest równie proste – wystarczy bowiem niewielki ruch ręką, aby poszczególne regały stanęły przed nami otworem.

Różnorakie regały jezdne różnią się między sobą wykorzystywanym napędem, który wprawia je w ruch. Wymienić możemy bowiem regały elektryczne oraz mechaniczne. W przypadku tych pierwszych przesuwanie poszczególnych szafek odbywa się za pomocą specjalnego panelu sterującego. Aby dotrzeć do określonych dokumentów, wystarczy wcisnąć jeden guzik. Z reguły znajdują one swoje zastosowanie w rozległych pomieszczeniach, w których mieści się mnóstwo dokumentów. Do obsługi napędu mechanicznego stosowany jest natomiast specjalny układ przeniesienia napędu, która wprawia w ruch regały, umieszczone na prowadnicach szynowych. Aby je przemieścić, wystarczy delikatnie przekręcić korbę, która otworzy nam dostęp do zasobów.

Remont archiwum to idealna okazja do tego, aby skorzystać z niezwykle wygodnych mebli, jakimi bez wątpienia są regały przesuwne. Pozwalają one na pełne wykorzystanie dostępnej powierzchni, a także są niewątpliwie wygodne w użytkowaniu, dzięki czemu dotarcie do określonych dokumentów nie zabiera wiele czasu. W przypadku, gdy zależy nam na oszczędności miejsca, jest to najlepsze rozwiązanie dostępne na rynku.

Więcej o zaletach regałów przesuwnych, poczytać można na oficjalnych stronach producentów, na przykład Regały Budmax z Gdańska, który już od ponad 16 lat zajmuje się produkcją i wdrażaniem tego typu rozwiązań.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *