Beton dekoracyjny – cechy charakterystyczne, wady i zalety

Beton dekoracyjny – cechy charakterystyczne, wady i zalety

Beton dekoracyjny pochodzi z rodziny betonów CEMEX. Jest on przeznaczony w szczególności dla klientów zdecydowanych którzy dokładnie wiedzą czego chcą. Wymagający inwestor i architekt o kreatywnym podejściu potrafi dostrzec niesamowite cechy oraz plusy takiego betonu. Ostatnie lata to duży wzrost popularności betonu dekoracyjnego. Co raz więcej osób wykorzystuje go w firmach a także prywatnych domach. Nic dziwnego. Wystarczy tylko spojrzeć jakie konstrukcję oraz aranżacje można wykonać z takiego betonu o bardzo wysokiej jakości.

Beton dekoracyjny jest bardzo łatwy w nakładaniu i nie jest wymagane duże doświadczenie by móc się z nim obchodzić. Cała masa jest bardzo plastyczna więc bez trudu daje się z niej formować przeróżnego kształty w zależności od preferencji. Taki beton to nie tylko unikalny kształt ale także możliwość ubarwienia go oraz nadania unikalnej faktury. Pigmenty zawarte w betonie dekoracyjnym pozwalają na łatwą zmianę barwy.

Beton dekoracyjny to idealne rozwiązanie gdy chcemy nadać konstrukcji lub wnętrzom trochę surowości. Perfekcyjnie nadaje się do powierzchni minimalistycznym i nowoczesnych. Pomimo to wprawny architekt umie wykorzystać beton dekoracyjny także do wnętrz bardziej przytulnych. Jak widać zakres wykorzystania takiego betonu jest bardzo szeroki.

Właściwości techniczne betonu dekoracyjnego

Beton o którym mowa w tym artykule posiada kilka właściwości którego wyróżniają go na tle innych tego typu materiałów. Jest on niesamowicie odporny na zabrudzenia więc kuchnia jest idealnym miejsce na wykorzystanie tego betonu. Oprócz tego świetnie sprawdza się w łazienkach gdyż cechuje się on wysoką właściwością zabezpieczającą przed wilgocią i wodą.

Wykorzystanie betonu w salonie

Trend wykorzystywania betonu na ścianie w głównym pokoju czyli w salonie nie jest wcale nowy i już od kilku lat rośnie. Beton dekoracyjny idealnie nada pomieszczeniu trochę loftowego i futurystycznego charakteru. Jeżeli więc planujecie minimalistyczny i nowoczesny styl w salonie taki beton z całą pewnością podkreśli ten charakter. Jeżeli ktoś ma ochotę to taką dekorację betonem dekoracyjnym można w łatwy sposób ocieplić i nadać jej trochę więcej duszy. Warto w tym przypadku użyć drewno. Mowa tutaj szczególnie o drewnie w ciemnych odcieniach gdyż taki kolor znacznie ociepli wnętrze.

Jak widać, pomysłów na wykorzystanie betonu dekoracyjnego w prywatnych budynkach może być cała masa i tak na prawdę jedyne co nas ogranicza to nasza wyobraźnia. Oczywiście beton z powodzeniem wykorzystywany jest w firmach gdzie doskonale nadaje charakteru miejsca pracy. Co najważniejsze to już od kilku lat nie wychodzi z mody a trend wciąż mocno rośnie i pokazuje siłę. Beton dekoracyjny idealnie wpasowuje się w otoczenie i przeplata się z codzienną i czasem niewyraźną egzystencją człowieka. Wybierając beton dekoracyjny do swoich wnętrz jesteście w stanie w bardzo prosty sposób podkreślić charakter jaki to wnętrze ma prezentować. Wystarczy odrobina wyobraźni i dobry projektant wnętrz który doradzi co będzie najlepszym rozwiązaniem. Warto podsunąć mu myśl o betonie dekoracyjnym, który znaleźć możemy choćby na http://www.cemexbeton.pl.

One thought on “Beton dekoracyjny – cechy charakterystyczne, wady i zalety

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *