Rodzaje kinkietów i sposób ich doboru

Rodzaje kinkietów i sposób ich doboru

Rynek produktów oświetleniowych w naszym kraju jest bardzo rozwinięty. Swoje zasłużone miejsce mają w nim kinkiety, czyli lampy o specjalnej konstrukcji umożliwiającej zamontowanie ich przy ścianie. Pewnie niewielu z nas wie, że kinkiety z lampą olejową stanowiły główne źródło oświetlenia w pomieszczeniach mieszkalnych aż do momentu wprowadzenia lamp naftowych. Dzisiaj kinkiet to produkt powszechnie stosowany w wielu mieszkaniach, domach, hotelach i obiektach publicznych. Obecnie lampy te przybierają różnorodne formy, a ich twórcy prześcigają się w proponowaniu coraz bardziej nowoczesnych form, kształtów, kolorów i materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Wybór jest naprawdę duży, dlatego zanim udamy się na zakupy, sprawdźmy czego możemy się spodziewać.

Światło zależne od oprawy

Kinkiet to rodzaj lampy najczęściej stosowanej jako źródło oświetlenia wspomagającego.  Intensywność padającego z niego światła można stopniować poprzez dobór oprawy. Kinkiety wykonane z materiałów transparentnych delikatnie przepuszczają światło, roztaczając wokół subtelny blask. Natomiast kinkiety w oprawach nieprzezroczystych odbijają światło, kierując je w zależności od ustawienia lampy – w górę, dół, lub na boki, oświetlając poszczególne punkty i tworząc przy tym atmosferę intymności.

Różne kształty i formy

Kinkiety przybierają różnorodne formy, wykonywane są ze szkła, drewna, metalu oraz innych materiałów. Najczęściej klienci decydują się na zakup kinkietów w komplecie z lampą sufitową. Gwarantuje to spójność aranżacyjną i eliminuje ryzyko pomieszania stylów. Niegdyś królowały kinkiety w kształcie półmis. Dzisiaj wypierają je bardziej nowoczesne formy – kwadraty, prostokąty, czy niezdefiniowane kształty. Do nowoczesnych wnętrz bez wątpienia najbardziej pasują kinkiety minimalistyczne, o prostych konturach. Z kolei w pomieszczeniach urządzonych w tradycyjnym stylu sprawdzą się kinkiety szklane, zdobione, z dodatkami w kolorze złota czy chromu.

Oferta godna polecenia

Planując zakup kinkietów oraz pozostałego oświetlenia do domu warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez firmę Black Red White. Znajdziemy w niej żyrandole i kinkiety (link: www.dekoracje.brw.com.pl/oswietlenie/lampy-scienno-sufitowe/kinkiety/) o różnorodnej stylistyce, które z łatwością dopasujemy do każdego wnętrza. Dostępne są modele nowoczesne, o niestandardowych formach, a także uniwersalne, w stonowanych kolorach. Zainteresowani mogą dokonać zakupów za pośrednictwem sklepu internetowego, dostępnego pod adresem:www.dekoracje.brw.com.pl lub też udając się do salonów stacjonarnych zlokalizowanych w wielu miastach naszego kraju.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *