Szynoprzewody i panele LED – działanie i zastosowania

Szynoprzewody i panele LED – działanie i zastosowania

Szynoprzewody i panele LED to trwałe i praktyczne systemy oświetlenia. Ze względu na prosty proces montażu i możliwość dostosowania do rożnych powierzchni są coraz chętniej wybierane nie tylko w domach i biurach, ale także w galeriach handlowych czy halach targowych.

Wszystko co musisz wiedzieć o szynoprzewodach

Na rynku najbardziej popularne są szynoprzewody 3-fazowe. Są one odporne na czynniki zewnętrzne i nie odkształcają się pod ciężarem zamontowanego oświetlenia. Utrzymają nawet nieco cięższe reflektory często montowane w magazynach. Ogromną zaletą szynoprzewodów jest to, że do ich montażu nie jest konieczne kucie ścian. Rozwiązanie to pozwala więc zastąpić istniejącą instalację bez dużego remontu. Wpływa to nie tylko na spore oszczędności, ale także na bezpieczeństwo podczas zakładania. Szynoprzewody występują w kilku różnych długościach, można je jednak dowolnie łączyć i układać w większe sieci. Dzięki temu ewentualna rozbudowa układu nie zajmuje zbyt wiele czasu. Co więcej, możliwość obsługi bardzo dużych natężeń sprawia, że sprawdzą się one nawet przy instalacjach elektrycznych na wielkich powierzchniach.

Panele LED i ich zastosowanie

Kiedyś na sufitach magazynowych i biurowych królowały głównie świetlówki. Teraz większość firm wybiera nowocześniejsze panele LED. Co więcej, znajdują one zastosowanie nawet w domach jednorodzinnych. Ich popularność jest związana z dużą trwałością i tak zwaną skutecznością świetlną. Wysokiej jakości panel LED może działać przez wiele miesięcy. Montaż paneli jest dość prosty. Najczęściej wykorzystuje się je do sufitów podwieszanych, choć w razie potrzeby można je także zamontować natynkowo. W tym drugim przypadku należy wykorzystać specjalne ramki do LED-ów. Niezależnie od sposobu instalacji, panele LED zawsze wyglądają estetycznie.

Zarówno szynoprzewody, jak i panele LED pozwalają na szybki montaż oświetlenia, niezależnie od wielkości obiektu. Te nowoczesne rozwiązania zmniejszają koszty montażu i sprawiają, że każde pomieszczenie wygląda nowocześnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *