Styl Ekologiczny – dla dbających o środowisko

Styl Ekologiczny – dla dbających o środowisko

Miłośnicy wszystkiego co pochodzi od natury, dbający o środowisko, z pewnością doskonale wiedzą czym charakteryzuje się styl ekologiczny. Jednak myli się ten, kto sądzi, że jest on zarezerwowany wyłącznie dla tych, którzy we wszystkim chcą być zgodni z Matką Ziemią, bowiem styl eko to nowoczesność, elegancja i idealny klimat udzielający się wszystkim mieszkańcom. Sięgają po niego osoby szukające harmonii, ciepła i klasyki, z jednoczesnym zachowaniem współczesnego designu.

Skromność natury

Istotnie, naturalność w aranżacji wnętrz pojawiła się wraz ze wzrostem świadomości ochrony natury. Odstąpiono od wszystkiego co sztuczne i przetworzone, a postawiono na naturalne materiały. Inspiracją jest więc wszystko, czym raczy nas przyroda. Kolorystyka jest odzwierciedleniem kolorów ziemi, drzew, piasku i traw. Stonowane barwy zachwycają nie tylko spokojem, ale bardzo realistycznym wyglądem wprowadzając harmonię i dobry nastrój.

Perfekcyjne połączenia nie akceptują odstępstw. Przesłaniem jest prostota i przytulność, to te czynniki są kluczem całej aranżacji, w której sięga się po drewniane meble, bez zbędnych zdobień. Nowoczesność współgra z klasyką, bez wielkiego nakładu cenowego. Ten styl można modyfikować w ramach jego założeń wedle własnych upodobań, a więc bardzo dobrym rozwiązaniem jest odrestaurowywanie starych mebli i nadawanie nowego życia bibelotom, które niegdyś towarzyszyły naszym babciom. Osoby wybierające kierunek minimalistyczny ze spokojem mogą wybrać stoły wykonane z drewnianych palet, lub proste nowoczesne meble np. z sosny.

Styl ekologiczny - czym się charakteryzuje

Mieszkanie drewnem znaczone

Drewno to podstawa stylu ekologicznego. Pasuje dosłownie wszędzie, stąd też można się nim otoczyć z każdej strony. Będzie wspaniałą, ciepłą i miłą podłogą wykonaną z dębu, wcześniej wspomnianymi meblami a także dodatkami. Towarzyszyć mu powinny nieco surowe, acz bardzo piękne materiały tj. len czy bawełna. Wprowadzenie dekoracji z kamienia czy wykorzystanie do tego materiałów wtórnych wyraźnie podkreśli styl i wyrazi osobowość mieszkańców. Inspiracje czerpane z natury są tymi najbardziej docenianymi. Nie ma więc jakiś szczególnych ram opisujących detale, każdy może puścić wodze fantazji i stworzyć np. kolaż z liści i piasku. Gładkie ściany pięknie ozdobi dekoracja z motywem związanym z przyrodą, a nawet ciekawy kawałek drewna znaleziony w lesie.

Design ekologiczny - czym się charakteryzuje

Malowane światem

Kolory to dopełnienie, bez którego całość wyglądałaby sztucznie. Na pierwszym planie znajdujemy ciepłe odcienie beżu, złamane biele oraz wszystkie szarości. Połączenie ich z bambusem czy trawą cytrynową ożywią całą aranżację, przynosząc niebywałą świeżość. Nie zapominajmy o oświetleniu, które w przeważającej mierze powinno być naturalne. Dodatkowe punkty świetlne muszą być bardzo dyskretne i ubrane w ekologiczne oprawy. Ciepłe światło, którego nie może zabraknąć to świece prezentujące się na ceramicznych podstawkach, oczywiście pozbawione sztucznych kolorów i intensywnych zdobień. Wprowadzenie elementów wody to przysłowiowa kropka nad “i”, będąca jednocześnie wyznacznikiem spokoju i domowego azylu.

SłabyMiernyŚredniDobryBardzo dobry (Brak głosów)
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *