Przedpokój industrialny – dlaczego warto?

Przedpokój industrialny – dlaczego warto?

Urządzenie przedpokoju wcale nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Z jednej strony pomieszczenie to stanowi wizytówkę domu czy mieszkania, z drugiej jednak jest ono najczęściej małe, przez co nie daje wielu możliwości w aranżacji. Rozwiązaniem jest zaprojektowanie przedpokoju w minimalistycznym wystroju industrialnym. Jak to zrobić? Podpowiadamy w artykule!

Na czym polega styl industrialny?

Wywodzący się z Nowego Jorku styl nawiązuje do opustoszałych fabryk i poprzemysłowych magazynów, które szczególnie upatrzyli sobie artyści. Urządzali w nich zarówno pracownie, jak i mieszkania – pozwalała na to przestrzeń oraz duże okna umożliwiające pracę przy dziennym świetle. Dzisiejsze aranżacje loftowe dopasowane są do przeciętnych możliwości i potrzeb – styl industrialny wykorzystywać można w domach i kamienicach, ale także w małych mieszkaniach blokowych. Jego podstawą są surowe materiały (takie jak beton, drewno, żelazo oraz cegła), podstawowe barwy (czerń, biel i odcienie szarości), funkcjonalność i minimalizm – właśnie dlatego przedpokój w stylu industrialnym będzie stosunkowo łatwy do uzyskania. Dużą rolę odgrywają również różne źródła światła oraz charakterystyczne meble i dodatki.

przedpokojwstyluindustrialnym-wieszakloftowy

Projekt przedpokoju loftowego

Planując aranżację przedpokoju nierzadko nie mamy szerokiej gamy możliwości. Ogranicza nas przestrzeń, która często nie pozwala nawet na wstawienie szafy. Obojętnie ile mamy miejsca – warto zastanowić się nad rozplanowaniem układu pomieszczenia, ścian i podłogi. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy – przemysłowego charakteru nadadzą wyłożone na ścianach cegły lub gładka, cementowa posadzka. Warto również pamiętać, że jasne kolory optycznie powiększają pomieszczenie – najlepiej zdecydować się właśnie na biel, lub bardziej odporny na plamy jasny odcień szarości. Dodatkowo, już na etapie planowania zwróćmy uwagę na zapewnienie sobie odpowiedniego oświetlenia. W przedpokoju zazwyczaj nie ma okien, dlatego zastosowanie światła imitującego naturalne będzie najlepszą opcją. Doskonale w tym celu sprawdzą się reflektory lub proste lampy stojące.

Przedpokój industrialny – meble i dodatki

Nie można lekceważyć znaczenia mebli i dodatków w aranżacji – jeśli będą one spójne i przemyślane przedpokój będzie nie tylko ładny, ale także praktyczny. Dobrym wyborem będą na przykład stalowe, czarne wieszaki czy też meble loftowe LOFT Decora. Przez swoją surowość doskonale nawiązują do hal i fabryk, a także dzięki prostocie są ponadczasowe. Bardzo przydatne są także taborety lub hokery, które znacznie pozwolą usiąść i ubrać buty. Aranżując przedpokój należy uważać na ilość dodatków oraz ozdób. Małe pomieszczenia łatwo przytłoczyć i zagracić – zostańmy przy prostych i praktycznych dekoracjach takich jak dopasowany do wystroju zegar.

mebleindustrialnedoprzedpokoju-stolik

Przedpokój loftowy – warto?

Wszystko wskazuje na to, że tak. Oczywiście warto pamiętać, że mieszkanie powinno oddawać gusta jego właściciela. Jednakże styl industrialny jest uniwersalny, nowoczesny i praktyczny, dlatego w przedpokoju sprawdzi się idealnie. Wybierając dobrej jakości meble od producenta takiego jak LOFT Decora możemy cieszyć z ich użytkowania przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *