Panel prysznicowy z hydromasażem – czy warto?

Panel prysznicowy z hydromasażem – czy warto?

Kabina prysznicowa to już od pewnego czasu standard w naszych mieszkaniach i domach. Coraz częściej jednak, przy okazji wykańczania łazienki czy też jej remontu, zastanawiamy się, czy zamiast zwyczajnej baterii prysznicowej nie zdecydować się na panel prysznicowy z hydromasażem. Zobaczmy, jakie zalety ma takie rozwiązanie.

Hydromasaż i jego zalety

Na początek powiedzmy słów kilka na temat samego hydromasażu. Masująca moc wody ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Począwszy od redukcji stresu, pobudzania krążenia, usuwania martwego naskórka aż do rozluźniania mięśni i łagodzenia bólów stawów i głowy. Kilka minut pod biczami wodnymi potrafi postawić na nogi nawet wtedy, gdy wydaje się, że cały czas mamy pod górkę i motywacja do jakiegokolwiek działania spada do zera.

Ta niezwykła lecznicza moc wody pod ciśnieniem, bo właśnie na tym polega hydromasaż, jest znana już od lat. Przez wiele lat była dostępna jedynie w sanatoriach, gdzie kuracjusze mogli korzystać z jej leczniczej mocy, a teraz możemy korzystać z niej także w naszej łazience.

Domowe urządzenia do hydromasażu

W domowym zaciszu możemy korzystać z hydromasażu w wannie lub w kabinie prysznicowej. Jeśli chcemy korzystać w wannie, to musimy mieć specjalną wannę lub zakupić matę, którą wkłada się do wanny. Taka kąpiel jest oczywiście bardzo przyjemna, ale jednak bardzo czasochłonna. Zdecydowanie lepiej w takiej sytuacji sprawdza się panel prysznicowy z hydromasażem, bo daje taki sam efekt jak hydromasaż w wannie, a jednak kąpiel pod prysznicem jest zdecydowanie krótsza niż kąpiel w wannie.

Panel prysznicowy z hydromasażem jest wyposażony w kilka dysz, które są umiejscowione na różnej wysokości. Dobry panel prysznicowy ma dysze, które można regulować i w ten sposób kierować strumień wody w miejsca, na których nam najbardziej zależy. Dzięki temu możemy odczuć ulgę poprzez skierowanie strumienia wody na ramiona i kark, w których najczęściej gromadzi się napięcie spowodowane przez stres. Możemy również nakierować wodę na okolice lędźwi, co przyniesie nam zdecydowaną ulgę po wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej przy biurku.

Bardzo istotne, oprócz możliwości regulowania kierunku dysz, jest również możliwość regulowania rodzaju strumienia, który z nich płynie. Jedni wolą mocniejszy strumień, a inni preferują delikatniejszy deszczyk. Dobry panel prysznicowy z hydromasażem będzie miał obie te funkcje. Dobrze by było, gdyby miał również deszczownicę, bo prysznic pod nią również działa na nas pobudzająco i odstresowująco.

Więcej na: https://silla.pl/pol_m_Panele-Prysznicowe-312.html

One thought on “Panel prysznicowy z hydromasażem – czy warto?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *