Najlepsza kosa spalinowa w 2020?

Najlepsza kosa spalinowa w 2020?

Po zimie zastajemy trawnik na działce z wybujałymi kępami trawy, które mocno się pozbijały, a po wiosennych deszczach trawa odbiła dość wysoko. W niektórych miejscach zdarzy się piach po kretowisku. Będzie trzeba uporać się też ze zdrewniałymi łodygami oraz świeżymi źdźbłami. Do tych czynności potrzebujemy sprzętu, który da sobie radę z nierównym terenem.

Sprzęt, który podoła zadaniu

Do nierównego terenu, gdzie trzeba powalczyć ze zbitymi kępami trawy, idealne są kosy z napędem silnikowym bezprzewodowym. Nadają się do tego kosy spalinowe Demon, które działają na mieszankę benzyny i oleju w odpowiednich proporcjach. Do uzyskania prawidłowego składu mieszanki jest dołączony pojemnik na odpowiednią ilość benzyny z miarką do oleju. Bez trudu przygotujemy odpowiednie jego stężenie.

Kosa dzięki odpowiedniej żyłce doskonale poradzi sobie z kępami traw nie tylko na otwartej przestrzeni, ale także w trudno dostępnych miejscach, którym nie podoła kosiarka na kołach. Kosa spalinowa Demon ma pas, który zakładamy na ramiona. Bez obciążenia rąk swobodnie możemy poruszać się ze sprzętem po całym trawniku.

Aby podczas pracy nie dostać w twarz wyrzuconym spod kosy kamyczkiem, czy psimi kupami, jesteśmy chronieni osłoną doczepioną do kasku. Przy każdej kosiarce silnik głośno warczy. Chroniąc swój słuch, zakładajmy podczas pracy kosy ochraniacze na uszy, które są dźwiękoszczelne i znajdują się w zestawie wraz z kosą spalinową Demon.

Jak montować kosę spalinową Demon?

Kupując tę kosę, otrzymujemy ją zapakowaną w małym pudełku, gdzie są zawarte wszystkie jej części oprócz stelaża, który jest w oddzielnym opakowaniu. Za pomocą instrukcji i dołączonych kluczy połączymy wszystkie części szybko i sprawnie. Wśród niezbędnych części mamy:

 • silnik DEMON RQ 580,
 • ostrze trójramienne do gałęzi,
 • głowica do żyłki na trudne warunki,
 • 2x głowica zwykła ze zwojem żyłki,
 • żyłka spiralna,
 • osłona do podkaszarki,
 • osłona na głowę i twarz,
 • kanister na paliwo z miarką,
 • szelki.

Dodatki to:

 • ochraniacze dźwiękoszczelne na uszy,
 • 3 x buteleczka z olejem,
 • tarcza zębata z otworkami,
 • smar do konserwacji,
 • uchwyt na kosę.

Przy każdej kosie jest także instrukcja oraz zestaw śrub i kluczy. W oddzielnym dłuższym opakowaniu jest stelaż do połączenia go z silnikiem. Gdy złożymy kosę, możemy zabrać się do koszenia ogródka. Kosa Demon doskonale daje sobie radę z nierówno porośniętym ogródkiem, wysokimi trawami i wspaniale daje sobie rade między rabatami, blisko płotu i w zaułkach oraz kątach.

Jak dbać o kosę spalinową Demon?

Aby kosa długo nam służyła, musimy o nią dbać. Po skończonej pracy czyścimy ją z pyłu i przylegającej trawy. Raz w miesiącu smarujemy smarem przekładnię kątową, a przynajmniej raz na rok wał między silnikiem a głowicą. W garażu lub komórce przymocowujemy do ściany uchwyt na kosę i wieszamy ją w pozycji pionowej silnikiem do góry, a tarczą tnącą na dół (tak jak jest używana podczas pracy).

Jeżeli będziemy dbać o swój nowy sprzęt, będzie nam służył latami. Poluzowane części dokręcamy, przed użyciem zawsze należy sprawdzić, czy wszystkie śruby mocno się trzymają. Zawsze lejemy jeden i ten sam rodzaj paliwa w żądanej proporcji benzyny do oleju. Jeśli zagubi nam się instrukcja obsługi, niezbędne parametry zapisane są na silniku kosy. Staramy się nie dopuszczać do sytuacji, by kosa się zatarła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *