Na jakie awarie narażone są wózki widłowe?

Na jakie awarie narażone są wózki widłowe?

Wózki widłowe, tak jak każde inne pojazdy, są narażone na awarie, które wynikają z intensywnej eksploatacji, nieprawidłowego użytkowania lub zużycia elementów eksploatacyjnych. Bez względu na przyczynę usterki, należy ją jak najszybciej usunąć. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że używanie uszkodzonego wózka widłowego jest niebezpieczne. Kolejnym powodem jest możliwość wystąpienia poważniejszych, a co za tym idzie kosztowniejszych awarii. Firmy oferujące serwis wózków widłowych w mieście Poznań specjalizują się w naprawie i konserwacji pojazdów praktycznie wszystkich marek. Z jakiego rodzaju awariami najczęściej się spotykają?

Częste awarie wózków widłowych

Wózki widłowe to pojazdy przeznaczone do wykonywania ciężkich prac. W wielu firmach modele tego typu pracują bez przerwy, nawet przez kilkanaście godzin na dobę. Widły, czyli newralgiczny element każdego wózka często ulega awarii. Usterka tego typu objawia się brakiem możliwości opuszczania i podnoszenia. Firmy oferujące serwis wózków widłowych są w stanie szybko i precyzyjne zdiagnozować przyczynę awarii. Niekiedy winne są uszkodzone złącza, zawory lub tak zwane połączenia liniowe. Kolejne awarie dotyczą skrzyni biegów, a także całego układu kierowniczego, co skutkuje ich nieprawidłowym działaniem. Czy usterki tego typu można naprawić samodzielnie? Bez niezbędnej wiedzy, doświadczenia i narzędzi jest to praktycznie niemożliwe.

Serwis wózków widłowych – jakie jeszcze usługi oferuje?

Awaria układu hydraulicznego również musi być jak najszybciej usunięta. W wielu przypadkach objawia się wyciekami spowodowanymi nieszczelnościami połączeń. Usterce może ulec także jednostka napędowa. W takim przypadku mogą występować trudności z jej startem lub nierówna praca. Kolejną częstą awarią jest uszkodzona karetka, czyli jedna z najbardziej eksploatowanych części wózka widłowego. Jej zły stan techniczny zagraża bezpieczeństwu operatora. Z tego powodu należy ją niezwłocznie naprawić.

Serwis wózków widłowych oferuje też przegląd ogumienia. To często pomijany element, który także wpływa na bezpieczeństwo pracy. Zbyt mocno wyeksploatowane opony charakteryzują się zdecydowanie słabszą trakcją. Z tego powodu należy wymienić je na nowe. Nawiązanie stałej współpracy z firmą specjalizująca się w serwisowaniu i konserwacji wózków widłowych to najlepszy sposób, aby utrzymać flotę w dobrym stanie technicznym. Warto pamiętać, że im lepiej utrzymany wózek, tym mniejsze ryzyko awarii, a co za tym idzie, niezaplanowanych przestojów w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *