Małe i tanie domy z Kolekcji Muratora

Małe i tanie domy z Kolekcji Muratora

Projekty domów o niewielkim metrażu i prostej formie cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Z uwagi na ich nieskomplikowaną, kompaktową bryłę oraz zastosowane rozwiązania materiałowe, koszty budowy ograniczone są do niezbędnego minimum. Przy stosunkowo niewielkim nakładzie finansowym, możemy stać się użytkownikiem własnego, przytulnego domu i korzystać z uroków życia z dala od zgiełku miasta. Te aspekty przekonują wielu inwestorów, aby zamiast mieszkania, wybudować swój wymarzony dom. Bogatą ofertę projektów skrojonych na niskobudżetową miarę znajdziemy w ofercie MURATORA. Dlaczego warto się nimi zainteresować? 

Niewielkie domy – kogo zadowolą najbardziej?

Domy małe i tanie to doskonała propozycja dla oszczędnych osób, ceniących sobie prostotę i minimalizm. Cechują się ograniczonym metrażem, który jednocześnie zapewnia niezbędny komfort nawet kilkuosobowej rodzinie. Posiadają starannie dopracowany układ wnętrza, gwarantujący ich optymalną funkcjonalność i wygodę codziennego użytkowania. Ich bryła pozbawiona jest drogich detali, a zastosowane materiały są powszechne i przystępne cenowo. Zgodnie z założeniem, nie generują one także nadmiernych kosztów podczas późniejszej eksploatacji, trafiając w gust ludzi chcących zminimalizować bieżące koszty utrzymania. Małe domy mogą pozytywnie zaskoczyć, gdyż niektóre z nich zaspokoją potrzeby nawet 4-5 osobowej rodziny. 

Projekty małych i tanich domów w ofercie Muratora

Jeśli szukamy ciekawych projektów, które umożliwią nam wzniesienie budynku mieszkalnego – nie nadwyrężając zarazem budżetu przeznaczonego na ten cel – zapoznajmy się z gotowymi propozycjami, dostępnymi na stronie https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-malych-i-tanich-domow/. W szerokiej gamie projektów znajdziemy zarówno te, przeznaczone dla singla lub pary, jak również takie, w których zaprojektowano aż cztery sypialnie, nie przekraczając przy tym powierzchni użytkowej wynoszącej 80 m2. To prawdziwy architektoniczny majstersztyk powodujący racjonalne wykorzystanie każdego m2. Kolekcja małych i tanich domów to także ukłon w stronę par na starcie. W wielu projektach poddasze funkcjonuje jako nieużytkowe, z możliwością adaptacji na cele mieszkalne w późniejszym terminie. Takie rozwiązanie pozwala na rozłożenie wydatków w czasie oraz dostosowanie użytkowanej przestrzeni do aktualnych potrzeb mieszkańców. 

W Kolekcji małych i tanich domów znajdziemy budynki o powierzchni do 100 m2 – parterowe, z poddaszem lub piętrowe, dzięki czemu w łatwy sposób dostosujemy je do wielkości działki i własnych preferencji. Różnorodność dachów – dwuspadowy, wielospadowy i płaski oraz różne kąty nachylenia połaci – pozwolą na wybór projektu zgodnego z zapisami MPZP lub WZ. Dla każdego inwestora niezmiernie ważny jest wygląd domu, aczkolwiek jedni preferują architekturę tradycyjną, a inni nowoczesne trendy. W tym aspekcie także znajdziemy olbrzymią różnorodność, pozwalającą na wybór projektu zgodnego z indywidualnym gustem. Architekci zadbali o to, aby pomimo stosunkowo niewielkich wymiarów, domy prezentowały się atrakcyjnie i okazale. Osoby planujące dom z garażem również znajdą dla siebie wiele ciekawych propozycji, zatem bez wątpienia można stwierdzić, że małe i tanie domy z oferty Muratora sprostają wymaganiom każdego inwestora.

Dlaczego warto wybudować mały dom?

Zastanawiamy się, czy mały dom będzie dla nas odpowiednim rozwiązaniem? W podjęciu decyzji z pewnością pomogą nam liczne zalety oferowanego “malucha”. Z uwagi na kompaktowość bryły i niewielkie wymiary zewnętrzne, możemy go wznieść na naprawdę małej działce, dzięki czemu ograniczymy wydatki związane z zakupem terenu pod budowę. Niewielka działka wymusza także racjonalne podejście do zagospodarowania przestrzeni i ogranicza koszty oraz czas poświęcony na pielęgnację ogrodu i trawnika – łatwiej wszak zadbać o 900 m2 niż o 3000 m2. Prosta bryła i nieskomplikowana zadaszenie są znacznie szybsze w realizacji oraz wymagają użycia mniejszej ilości materiałów, co przekłada się na poniesione koszty. Niewielkie pokoje mogą się okazać bardzo przytulne w trakcie użytkowania, a ich utrzymanie w czystości będzie o wiele łatwiejsze. Małe domy wcale nie oznaczają małego salonu, a tego najczęściej obawiają się inwestorzy zniesmaczeni dotychczasowym metrażem “salonu” w mieszkaniu w bloku. Są oczywiście domy z mniejszą częścią dzienną, ale znajdziemy także takie, w których powierzchnia salonu oscyluje w granicach 30 m2.

Marzymy o własnym domu z ogródkiem, a zarazem dysponujemy ograniczonymi środkami finansowymi na ten cel? Weźmy pod uwagę projekty małych i tanich budynków mieszkalnych. Pozwolą nam one na realizację marzeń i planów, oferując komfortową przestrzeń do życia, a zarazem nie wymagają aż tak dużych nakładów, jak w przypadku wznoszenia okazałego obiektu o skomplikowanej formie.

Zdjęcie: Projekt domu – C333i Miarodajny – wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło

Tekst sponsorowany: MURATOR – nowoczesne projekty budynków mieszkalnych i usługowych – projekty.muratordom.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *