Luksusowe okna dla najbardziej wymagających

Luksusowe okna dla najbardziej wymagających

Niektóre osoby szukają w designie okien czegoś więcej, nie tylko wtedy gdy chcą je dopasować do nowoczesnej elewacji. Pewne rozwiązania technologiczne pomagają w codziennym funkcjonowaniu, dobrym działaniu wentylacji mechanicznej, a także w zachowaniu najwyższej estetyki, która jest w przypadku luksusowych projektów najważniejsza.

Zawiasy w oknach nie muszą być widoczne i mogą być ukryte w luzie wrębowym, czyli miejscu pomiędzy ramą skrzydła i ościeżnicy po zamknięciu okna. Dzięki temu okna zyskują lepsze parametry termoizolacyjności i dźwiękoszczelności. Dodatkowo ich design prezentuje się dużo lepiej, zarówno w przypadku okien drewnianych, jak i PCV.

Żaluzje ukryte w szybach i lepsza wentylacja

W najnowszych projektach okien można spotkać się z ultranowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Z pewnością sprawdzają się one w domach energooszczędnych i pasywnych. Żaluzja ukryta pomiędzy szybami z własnym systemem fotowoltaicznym, która posiada sterowanie za pomocą smartfona to prawdziwa nowinka, która zwiększa komfort użytkowania okna, które można obsługiwać bezdotykowo. W nowoczesnych oknach PCV stosuje się również ukryte wywietrzniki, w których można umieścić filtry, co jest niewątpliwą pomocą dla wszystkich alergików.

Zwiększenie bezpieczeństwa

Współczesne okna PCV, zwłaszcza na parterach powinny być wyposażone w systemy antywłamaniowe. Często używane elementy ryglujące są w nich zastąpione przez specjalne klapki, które nie są widoczne z zewnątrz. Kolejnym elementem ułatwiającym użytkowanie okna jest możliwość jego blokowania w dowolnym punkcie. Zatem nie ma już tylko systemu wietrzenia na uchył w jednej pozycji, gdyż można skrzydło ustawić i zablokować pod dowolnym kątem regulując tym samym przepływ powietrza.

Czym jeszcze powinny charakteryzować się luksusowe okna?

W przypadku okien PCV można nadać im zupełnie unikatowy design wybierając nakładki aluminiowe na okna. Taki zabieg pozwala wybrać inną nakładkę na zewnątrz i inną do wewnątrz. Dzięki temu z każdej strony okno inaczej się prezentuje, a jednocześnie jest dopasowane nie tylko do elewacji, ale również do aranżacji wnętrza. Dodatkowo trzeba zaznaczyć, że takie nakładki zwiększają nie tylko estetykę okna ale również jego trwałość. Oczywiście wszystkie luksusowe okna powinny być montowane za pomocą tzw. ciepłego montażu, co zapewnia brak mostków termicznych i jest niezbędne w przypadku okien do domów energooszczędnych i pasywnych, gdzie przepisy restrykcyjnie regulują poziom współczynnika przenikania ciepła, a także stosowanie wentylacji mechanicznej zamiast grawitacyjnej. Oczywiście trzeba sobie jasno powiedzieć, że okna klasy A, w cenniku okien zajmują czołowe pozycje. Jednak cennik okien to jeden istotny czynnik przy wyborze, a trwałość i niezawodność to drugi i znacznie ważniejszy. Inwestując w nieco droższe okna do domu ma się pewność, że nie tylko posłużą na wiele lat, ale również będą zapewniać niewielkie straty ciepła, co bezpośrednio przełoży się na rachunki za ogrzewanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *