Duża sypialnia – jak zaaranżować wnętrze?

Duża sypialnia – jak zaaranżować wnętrze?

Sypialnia jest pomieszczeniem, które powinno być przede wszystkim przytulne. Jest to niewątpliwie miejsce, w którym nie tylko śpimy, ale także spędzamy wolny czas relaksując się, odprężając lub przebywając w samotności. Aranżacja dużej powierzchni w sypialni to nie lada wyzwanie. Należy tak zagospodarować całą dostępną przestrzeń, by była ona funkcjonalna i sprzyjała odpoczynkowi. Dobór odpowiednich mebli i sprzętów sprawi, że sypialnia stanie się naszym azylem, miejscem wytchnienia i ucieczki od zgiełku codzienności.

Jak przytulnie urządzić dużą sypialnię?

Na samym początku musimy sobie zdać sprawę z tego, jakie czynniki sprawiają, iż pomieszczenie jest przytulne oraz ma swój osobliwy charakter.

Niewątpliwie jednym z elementów są barwy, jakie użyto, by pomalować ściany. Ważne, aby postawić na kolory ciepłe, nadające wnętrzu przytulny charakter. Efekt taki osiągniemy dzięki użyciu ocieni ciemnego brązu lub beżu, spokojnej czerwieni, stonowanej szarości i złamanej bieli. W ostatnim czasie modne stało się wykorzystywanie w sypialniach różnego rodzaju tapet dopasowanych kolorystycznie do odcienia farby pokrywającej ściany. Zazwyczaj umiejscawia się ją nad zagłówkiem łóżka lub też nakleja się na ściany pojedyncze paski tapety w charakterystycznych miejscach, np. przy lustrze, drzwiach czy też oknach.

Barwy wykorzystanych dodatków, takich jak poduchy, nakrycia łóżka, dywany czy też zasłony, także stanowią ważny czynnik, który sprawia, iż sypialnia nabiera odpowiedniego charakteru. Podobnie jak w przypadku ścian, także tutaj powinno stawiać się na ciepłe kolory. Ponadto tkaniny dodatków powinny być miękkie i puszyste – potęguje to charakter przytulnego pomieszczenia.

Funkcjonalna przestrzeń dużej sypialni

Masz do zagospodarowania dużą przestrzeń sypialni i zastanawiasz się jak odpowiednio ją urządzić, by było to zarówno przytulne, jak i funkcjonale miejsce?

Głównym, centralnym meblem w pokoju sypialnym jest łóżko. Jeżeli mamy do zaaranżowania większą powierzchnię to możemy pozwolić sobie także na zakup dużego, wygodnego łóżka. W końcu to ona ma dominować w pomieszczeniu i być jego “sercem”. Obok niego warto postawić po obu stronach szafki nocne.

Warto także pomyśleć o miejscu do przechowywania ubrań czy też innych rzeczy. Duże szafy i pojemne komody z wieloma szufladami sprawią, iż sypialnia stanie się miejscem funkcjonalnym.

Ciekawym dodatkiem w pokoju sypialnym może być lustro, zarówno umieszczone na drzwiach szafy, jak i powieszone na ścianie. Wygodnym rozwiązaniem doskonałym podczas aranżowania dużej przestrzeni może okazać się także toaletka.

Gdy dysponujemy większą przestrzenią, możemy ustawić w sypialni fotel lub małą kanapę oraz stolik. Kącik ten może okazać się idealnym miejscem do wypicia herbaty, przeczytania książki czy też chwili odpoczynku w ciszy.

Dopełnienie całości niewątpliwie stanowi odpowiednie oświetlenie sypialni. Warto postawić na lampki nocne, które swym ciepłym i miękkim światłem sprawiają, iż pomieszczenie emanuje spokojem i nastrojowością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *