Jak dobrać szafkę RTV do salonu?

Jak dobrać szafkę RTV do salonu?

W niemal każdym domu w salonie centrum stanowi telewizor który zapewnia rozrywkę całej rodzinie i stanowi swoiste miejsce spotkań. Część osób decyduje się na wieszanie telewizora na ścianie jednak zdecydowana większość wybiera szafki RTV. Szafka z odpowiednią kolorystyką i wyglądem może wyeksponować telewizor i nadać salonowi odpowiedniego klimatu.

Spełnia także drugą o wiele bardziej prozaiczną funkcję czyli zakrywa wszystkie kable, sprzęty konsole itp. Jest to bardzo ważne gdyż nikt nie lubi zwisających kabli walających się na podłodze. Jeżeli chcesz utrzymać porządek w salonie warto trzymać wszystkie sprzęty właśnie w szafce. Mebel ten bardzo pomaga w utrzymaniu porządku.

Od czego zacząć?

Po pierwsze musisz mieć na uwadze, że za parę lat albo miesięcy możesz stwierdzić, że potrzebny Ci nowy telewizor. Szafka więc musi być uniwersalna, funkcjonalna i pasująca do wielu modeli telewizorów. Warto też pamiętać, że szafka nie musi być miejscem tylko na telewizor. Jest to funkcjonalny mebel w którym można trzymać kolekcję płyt, konsole do gier czy głośniki. Odpowiednio dobrana szafka rtv powinna pomieścić wszystkie sprzęty a jednocześnie nie przytłaczać swoją wielkością z zewnątrz. Musisz wybrać balans pomiędzy wielkością a funkcjonalnością danej szafki.

Jeżeli jesteś uczulony na punkcie perfekcyjnego dźwięku możesz się pokusić o specjalne szafki które pokryte są specjalną tkaniną która nie zniekształca dźwięków. Jest to jednak opcja dla audiofili z zasobnym portfelem. Zwykły użytkownik nie zauważy żadnej różnicy w dźwięku a różnica w wydanych pieniądzach może być znaczna. Pamiętaj też, że dźwięk zależy w znacznej mierze od telewizora i głośników. Jeżeli chcesz mieć krystaliczny dźwięk w pierwszej kolejności zadbaj o dobry sprzęt. Później możesz myśleć o specjalnych szafkach.

Po za funkcjonalnością bardzo ważny jest wygląd który musi pasować do stylu pomieszczenia. Harmonia to podstawa która musi być tutaj zachowana. Szafka powinna współgrać kolorystycznie z resztą pomieszczenia. Jeżeli urządzasz mieszkanie w stylu modernistycznym z przeważającymi zimnymi kolorami to szafka rtv wykonana z drewna nie jest najlepszym pomysłem. Mebel powinien wpasować się w otoczenie a nie się z niego wyróżniać.

Kolejną bardzo istotną rzeczą jest sama wysokość szafki. Przed zakupem koniecznie się upewnij czy szafka będzie po prostu wygodna i czy telewizor będzie stał na odpowiedni poziomie. W tym przypadku warto wiedzieć na jakiej wysokości także będzie kanapa. Pamiętaj także, że komfort oglądania w głównej mierze od odległości oka od telewizora. Ważne byś nie musiał układać się w niekomfortowej pozycji i zadzierać głowy przy oglądaniu.

Podsumowując, przy wyborze szafki zacznij od jej funkcjonalności. Zdefiniuj co chcesz w niej trzymać i jaką przestrzeń ma zajmować. Następnie zastanów się jaka kolorystyka będzie pasować do twojego wnętrza i z jakiego materiału chcesz aby była zrobiona. Na koniec upewnij się, że wysokość szafki jest na odpowiednim poziomie i nie będzie Ci przeszkadzać w komfortowym oglądaniu telewizji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *