Dlaczego warto wybierać płytki od sprawdzonych producentów?

Dlaczego warto wybierać płytki od sprawdzonych producentów?

Montaż płytek ściennych i podłogowych to inwestycja na długie lata. Ich wymiany dokonuje się nie częściej, niż raz na kilkanaście lat. Mogą też służyć przez wiele dziesięcioleci, jeśli wybierze się produkt o wysokiej jakości, a następnie będzie się o niego odpowiednio dbać.

Do najczęściej popełnianych błędów należy zakup płytek od nieznanego producenta. To jak gra na loterii. Nie wiadomo czego się spodziewać. Natomiast kupując u renomowanego producenta, zyskuje się pewność trwałości oraz najlepszego wykonania płytek.

Od jakich producentów kupować płytki ceramiczne?

Płytki ceramiczne to wciąż najchętniej wybierane rozwiązanie do aranżacji łazienki czy kuchni, czyli pomieszczeń, w których ściany oraz podłogi są najbardziej narażone na zmienne temperatury, wilgoć oraz bezpośredni kontakt z wodą. Ceramika wykazuje bardzo wysoką odporność na te czynniki. Jednak gorszej jakości płytki, kupowane ze względu na niską cenę, mogą szybko zacząć zdradzać oznaki użytkowania. Istnieje też ryzyko większej podatności na uszkodzenia. Nie oznacza to bynajmniej, że trzeba kupować najdroższe płytki. Wysoka cena nie zawsze gwarantuje najwyższą jakość. Skąd zatem wiedzieć, którym firmom można zaufać? Czy np. ceramika Paradyż jest lepsza niż płytki Realonda, czy może na odwrót? Sytuacji na pewno nie ułatwia fakt, że w branży glazurniczej działa naprawdę wielu producentów. Nie sposób znaleźć specjalistę, który potrafiłby wypowiedzieć się na temat jakości wyrobów wszystkich marek. Z pomocą przychodzi jednak internet. Tu bez problemu znajdzie się liczne opinie na temat każdego producenta. Osoby, które użytkują dane płytki, wiedzą najlepiej, czy sprawdzają się one w warunkach, do jakich zostały stworzone.

Gdzie kupić płytki od renomowanych producentów?

Do najczęściej wymienianych wad, na jakie wskazują użytkownicy gorszej jakości płytek, należy niezachowanie identycznych rozmiarów. Poszczególne płytki różnią się między sobą nawet o kilka milimetrów, co bardzo niekorzystnie wpływa na ich estetykę po montażu. Inna kłopotliwa cecha to większa kruchość. Taka ceramika często uszkadza się już podczas próby przyklejenia do ściany lub podłogi. Większy problem stanowią jednak pęknięcia powstające już po zamocowaniu. Właśnie dlatego warto wybierać płytki o lepszych parametrach. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na klasę ścieralności produktów, które posłużą do wykończenia podłogi. III lub IV klasa sprawdzi się w często użytkowanych pomieszczeniach, po których zdarza się poruszać w butach. Producent powinien także zamieścić informacje na temat możliwych różnic w wymiarach płytek. Jej brak świadczy o tym, że nie mamy do czynienia z godną zaufania firmą. Znalezienie odpowiedniego producenta to jednak dopiero część sukcesu. Trzeba jeszcze wiedzieć, gdzie kupić jego wyroby. Oferta stacjonarnych marketów budowlanych ogranicza się do kilku firm. W sklepach internetowych, takich jak nasz, mają Państwo znacznie większy wybór. Bez trudu znajdziecie tu płytki Realonda, ceramikę Paradyż oraz produkty wielu innych, sprawdzonych marek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *