Czy warto wypożyczać maszyny i narzędzia do budowy domu?

Czy warto wypożyczać maszyny i narzędzia do budowy domu?

Budowa domu to trudny i wymagający proces, dlatego trzeba się do niego odpowiednio przygotować. Niezbędne okażą się choćby sprzęty takie jak: betoniarka, zagęszczarka, elektronarzędzia czy agregat prądotwórczy. Trzeba też doliczyć inne niezbędne narzędzia ręczne do prac wykończeniowych. Z pewnością warto w takim przypadku rozważyć wypożyczenie profesjonalnego sprzętu do budowy.

Jakie narzędzia i maszyny znajdziemy w wypożyczalni?

W chwili obecnej funkcjonuje wiele sieciowych wypożyczalni sprzętu budowlanego zlokalizowanych w większości polskich miast. Największą z nich jest wypożyczalnia Ramirent, w której znaleźć można bardzo szeroką gamę maszyn, elektronarzędzi i cięższego sprzętu. Jej oferta zawiera urządzenia do zagęszczania gruntu i asfaltu, urządzenia do prac ziemnych i transportu materiałów, urządzenia techniki bezpieczeństwa drogowego, urządzenia do prac betoniarskich i obróbki betonu, urządzenia do prac na wysokości, agregaty i maszty oświetleniowe, agregaty spawalnicze i spawarki, kompresory, agregaty i narzędzia hydrauliczne, elektronarzędzia, pompy, nagrzewnice i osuszacze, urządzenia do sprzątania oraz urządzenia do prac ogrodniczych. Bez względu na etap budowy i rodzaj prac, oraz to, czy jesteśmy profesjonalistą, czy budowa domu to wyzwanie, którego się podjęliśmy bez znajomości tematu – doradcy z firmy Ramirent są w stanie udzielić fachowej porady, dobrać i zaplanować odpowiednie urządzenia, które będą nam niezbędne.

Podstawowe zasady wynajmu

Decydując się na wypożyczenie maszyn trzeba pamiętać o kilku zasadach, których należy przestrzegać. Wynajem maszyn i urządzeń odbywa się na podstawie określonych warunków najmu i za pobraniem kaucji, której wysokość jest adekwatna do wartości danego urządzenia. Niektóre maszyny posiadają określony godzinowy limit pracy. Jeśli zostanie on przekroczony, do ceny najmu zostanie doliczona dodatkowa opłata. Poszczególne wypożyczalnie mają własny ustalony cennik, jednak w większości przypadków bez problemów można podjąć się negocjacji cen, zwłaszcza w przypadku wynajęcia większej ilości sprzętu na dłuższy okres. Koniecznie trzeba pamiętać, że w trakcie trwania umowy najmu, wynajmujący musi zapewnić należyte zabezpieczenia przed kradzieżą oraz zniszczeniem.

Za i przeciw wypożyczania maszyn i urządzeń

Zdawałoby się, że wadą wypożyczania sprzętu budowlanego są w dłuższej perspektywie przesłanki ekonomiczne. Nic bardziej mylnego! Posiadanie sprzętu na własność, konieczność regularnych konserwacji i napraw, a także składowania go to wyłącznie zamrożony kapitał, którego z pewnością nie da się odzyskać. Wynajmując maszyny i narzędzia nie tylko płacimy zdecydowanie mniej niż w przypadku konieczności jego zakupu, ale też zyskujemy gwarancję sprawności, profesjonalnego serwisu, możliwość wliczenia sobie w koszty prowadzonej działalności i najważniejsze: płacimy wyłącznie za czas, w którym rzeczywiście dana maszyna jest potrzebna. Dla wynajmów długookresowych wypożyczalnia może zaproponować korzystne stawki i warunki wynajmu, które z pewnością będą konkurencyjne w stosunku do zakupu.

Pamiętajmy, że korzystając z oferty dobrej wypożyczalni, jak Ramirent, mamy dostęp do najnowszej oferty maszyn i urządzeń, które niekiedy producenci udostępniają wyłącznie największym klientom (co oznacza, że zwykły Kowalski z pewnością nie mógłby sobie na nie pozwolić). Nieprzypadkowy jest również wybór marek sprzętów, gdyż wypożyczalnie współpracują tylko ze sprawdzonymi, wiodącymi producentami, którzy zapewnią bezawaryjny sprzęt wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *