Zasłona czy parawan? Sprawdzamy oba rozwiązania w różnych łazienkach

Zasłona czy parawan? Sprawdzamy oba rozwiązania w różnych łazienkach

Maksymalnie funkcjonalna łazienka stała się marzeniem wszystkich, którzy są w trakcie aranżacji lub remontu. Nie oznacza to, że musisz posiadać wszystkie najnowsze udogodnienia i sprzęty, ale wystarczy wykorzystać to, czym dysponują producenci. Odrobina kreatywności, chęć zmian oraz konkretne wymagania co do urządzeń w łazience to klucz do sukcesu. Zasłona czy parawan? Co będzie najlepsze w twoim kąciku relaksu?

A może prysznic?

Jeżeli jesteś jeszcze na etapie urządzania swojej łazienki od podstaw, masz czas, aby wybrać sprzęty odpowiednie dla twojego trybu życia. Zawsze marzyłeś o wannie, jednak twoja łazienka jest nietypowa? Wąska lub bardzo mała przestrzeń może być problemem, dlatego warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Na rynku istnieją już urządzenia, które spełniają wymagania takich wnętrz, jednak komfort użytkowania może być mniejszy, o czym warto pamiętać.

Zastanów się więc jeszcze raz, czy na pewno wanna będzie spełnieniem twoich marzeń. Być może bardziej przestronny prysznic to lepsze rozwiązanie przy twoim metrażu. Wybierz kabinę otwartą bez brodzika i progów, a całość doskonale wkomponuje się w twoją łazienkę. Możesz również postawić na kabinę półokrągłą z drzwiami rozsuwanymi. Nie zajmie dużo miejsca, a ty otrzymasz duży komfort podczas porannej toalety. Jeśli masz więc wybór, jaki sprzęt powinien zagościć u ciebie, rozważ prysznic, ponieważ sprawdzi się zwłaszcza w bardzo małej łazience.

Wanna z parawanem

Kabina jest doskonałym wyjściem dla osób, które potrzebują szybkiego odświeżenia w ciągu dnia i nie potrzebują wanny do innych celów. Rodziny z dziećmi, zwierzętami i miłośnicy długich, relaksujących kąpieli jednak zwykle wybierają wannę jako doskonałą, funkcjonalną opcję. Wanna bowiem jest wygodniejsza, gdy chcesz wykąpać małe dziecko, pomóc osobie starszej czy niepełnosprawnej w toalecie lub po prostu umyć zwierzaka, czy zrobić pranie ręczne. Poza tym łatwiej jest z wanny stworzyć prysznic, niż prysznic przemienić w wannę. Na pewno znajdziesz na rynku głębokie brodziki, jednak nie są one tak wygodne w użytkowaniu.

Z pomocą przychodzą parawany nawannowe, które stwarzają zupełnie nowe opcje dla twojej łazienki. Bez problemu więc weźmiesz szybki prysznic rano, ale również po długim dniu pracy rozgrzeje cię długa kąpiel. Nie musisz rezygnować z żadnej z tych przyjemności, jeśli tylko nie masz mikroskopijnej łazienki. Wybierz parawan nawannowy ze szkła hartowanego, a naprawdę stworzysz iluzję kabiny prysznicowej. Dzięki temu łatwiej będzie ci utrzymać czystość, zwłaszcza gdy zdecydujesz się na model z powłoką, zapobiegającą tworzeniu się zanieczyszczeń na powierzchni.

Nie musisz też obawiać się o wytrzymałość. Tego typu parawany do wanny są bardzo trwałe, co jest ich ogromnym plusem. Łatwiej też zadbać o ich czystość, w przeciwieństwie do materiałowych zasłon łazienkowych. Są natomiast droższe, co wydaje się minusem, jednak w zestawieniu z jakością zdecydowanie zyskują. Dla niektórych wadą może być ograniczona kolorystyka, co przemawia na korzyść materiałowych zasłon. Z drugiej strony szklane, przezroczyste materiały świetnie pasują do niewielkich i nowoczesnych wnętrz nie przytłaczając go. Sprawdź takie szklane parawany nawannowe KOŁO i zobacz, jaki model pasuje do twojego wnętrza.

Zasłona materiałowa do wanny

Zaletą korzystania z takiej zasłonki jest możliwość jej szybkiej wymiany na nową, gdy ta się zniszczy. W sklepach znajdziesz też bardzo dużo wzorów i kolorów, a ceny są dość niskie w porównaniu do szklanych parawanów. Taki materiał jest również nieszkodliwy, jeśli chodzi o możliwość zrobienia sobie krzywdy, podczas gdy użytkowaniu parawanu należy uważać na drzwi. Kolejnym plusem jest za to prywatność, kiedy wybierzesz kolorową zasłonę bez przezroczystych elementów.

Do minusów zaliczyć możemy:

  • konieczność częstej wymiany zasłonki, jeśli wybierzesz model, którego nie można prać,
  • szybkie powstawanie zabrudzeń na materiale,
  • łatwe pochłanianie zapachów przez zasłonkę,
  • mało elegancki wygląd materiałowych parawanów, zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach,
  • możliwość łatwego zerwania zasłonki przy większym wysiłku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *