Zalety siatki panelowej

Zalety siatki panelowej

Stworzenie odpowiedniego ogrodzenia to ważna kwestia, bowiem jego styl będzie w dużej mierze rzutował na całościowe wrażenie, wywierane zarówno u osób odwiedzających posesję, jak i jedynie obserwujących ją z większej odległości.

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, od luksusowych i kosztownych ogrodzeń kutych bądź murowanych, tworzonych na specjalne zamówienie, po niedrogie siatki z hipermarketu. Gdzie w tej skali mieszczą się ogrodzenia panelowe? Jakie są ich największe zalety?

Główne zalety ogrodzeń panelowych

  • Dostępne produkty posiadają kilkuletnie gwarancje.

Ze względu na długofalowy charakter inwestycji w ogrodzenie, warto wybierać artykuły o co najmniej kilkuletniej gwarancji. Pozwoli to cieszyć się ich urokiem i funkcjonalnością przez dłuższy czas. Wielu producentów stosuje solidne zabezpieczenia antykorozyjne, co dodatkowo zwiększa trwałość takich ogrodzeń.

  • Można dobierać różne kolory.

Wiele firm oferuje możliwość wyboru koloru ogrodzenia według palety barw RAL. Daje to wiele możliwości aranżacyjnych, pozwalających stworzyć ogród marzeń.

  • Są znacznie tańsze niż ogrodzenie kute lub murowane.

Poszukując idealnego kompromisu pomiędzy komfortem i luksusem oraz uwarunkowaniami budżetowymi, warto sięgnąć po tego typu ogrodzenia. Nie ma bowiem żadnych przeciwwskazań, by pełniły one wszelkie funkcje użytkowe i zawierały np. furtki bądź bramy. W Białymstoku takie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, podobnie jak w innych częściach kraju.

  • Zapewniają wyższą wytrzymałość i trwałość niż zwykła siatka.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji i użyciu wysokiej jakości materiałów, rozwiązanie to – choć prezentuje się niepozornie – potrafi być niezwykle trwałe. Zachowuje ono swoją estetykę przez długie lata.

  • Mogą one dyskretnie wpisywać się w krajobraz otoczenia.

Ta forma nie wywiera wielkiego wpływu na percepcję domu czy znajdujących się wokół niego drzew, krzewów i kwiatów. Siatka panelowa spełnia wszystkie funkcje, jakich oczekuje się od innych typów ogrodzeń, ale nie dominuje w kształtowaniu wrażeń estetycznych, w przeciwieństwie np. do ogrodzeń murowanych.

Jakie ogrodzenie wybrać?

Panelowe ogrodzenia – w Białymstoku cieszące się coraz większa popularnością – to idealne połączenie walorów estetycznych i trwałości. Warto zwrócić uwagę również na cenę tego rozwiązania, która może miło zaskoczyć. Część osób, które planowały w przyszłości sprawić sobie ogrodzenie kute bądź murowane, ale chwilowo nie posiadały środków lub spieszyły się np. ze względu na posiadanego czworonoga, zdecydowały się na siatkę panelową i nie chcą z niej rezygnować. Okazało się bowiem, że z powodzeniem spełnia one swoje funkcje i satysfakcjonuje właściciela pod względem estetycznym. Jeżeli natomiast chodzi o zwierzęta, to z siatek panelowych można też tworzyć kojce dla psów. Zapewniają one znacznie większą widoczność, niż konstrukcje z drewna, są łatwe do utrzymania w czystości i trwałe.

Dodatkowe korzyści z posiadania ogrodzenia panelowego

Zapoznając się z zaletami poszczególnych rodzajów ogrodzeń, warto pamiętać o kłopotach, jakie może sprawiać tradycyjna siatka. Często zdarza się, że zaczyna ona wisieć zbyt luźno, jej struktura ulega uszkodzeniu, pojawia się rdza itp. W przypadku zastosowania paneli problem ten właściwie nie istnieje, ze względu na wysoką trwałość tego rozwiązania. Szybciej przebiega również sam montaż.

O czym pamiętać, montując panele?

Ze względu na strukturę paneli, należy koniecznie zwrócić uwagę na odległości pomiędzy słupkami – muszą one odpowiadać wielkości poszczególnych paneli, co ułatwi montaż i wpłynie na dobry efekt wizualny. Nie jest to jednak rzecz wyjątkowa w przypadku tworzenia otoczenia dla posesji – również wtedy, gdy montuje się np. ogrodzenia Wiśniowski, bądź sygnowane przez którąkolwiek z czołowych firm, warto zachować najwyższą staranność. Jest to jeden z warunków, by ogrodzenie efektownie się prezentowało, było trwałe i wytrzymałe oraz pozwalało zapobiec np. ucieczce psa z posesji. Dobrze jest także zwrócić uwagę na zalecenia gwarancyjne pochodzące od producenta, ponieważ znajdują się w nich cenne wskazówki.

One thought on “Zalety siatki panelowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *