Zalety ogrzewaczy wody

Zalety ogrzewaczy wody

Każdy z nas korzysta z ciepłej wody. I naprawdę ciężko wyobrazić sobie jakikolwiek dom lub mieszkanie, bez kranu z którego taka ciepła woda płynie. Współczesna technologia pozwala nam na zastosowanie różnego rodzaju technik ogrzewania wody.

Jednakże każdy właściciel domu lub mieszkania dąży do tego, aby po pierwsze ogrzewanie wody nastąpiło jak najszybciej, a przy tym aby koszty związane z tym procesem były jak najniższe. Jeżeli więc ktoś szuka tanich i funkcjonalnych rozwiązań związanych z podgrzewaniem wody, powinien zapoznać się ofertą firmy Dafi. Albowiem firma ta oferuje wszystkim małe ale niezwykle skuteczne ogrzewacze do wody, które można zamontować praktycznie wszędzie.

Rodzaje ogrzewaczy do wody firmy Dafi

W ofercie firmy Dafi znajduje się kilka rodzajów ogrzewaczy do wody. Zaliczamy do nich:

– ogrzewacze podumywalkowe – jest to niewielki ogrzewacz, który bez problemu można umieścić pod umywalką lub w innym dogodnym miejscu. Moc grzałek tych urządzeń w zależności od modelu waha się pomiędzy 3.7 a 11 kW. Ogrzewacze tego typu, mogą dostarczać ciepłą wodę do jednego lub kilku punktów, a montować je można pod dowolnym kątem.

– ogrzewacze nadumywalkowe – można je zamontować zaraz nad baterią, dzięki czemu woda zostaje ogrzana w sposób błyskawiczny a my nie mamy prawie żadnych strat energii. Dostarczają one ciepłą wodę do jednego punktu. Ich moc waha się od 3.7 do 5.5 kW.

– ogrzewacze podumywalkowe ciśnieniowe – mogą dostarczać ciepłą wodę do dowolnego miejsca w naszej instalacji. Mają niewielkie gabaryty, więc można je montować w dowolnym miejscu. Zapewniają wysoki stopień bezpieczeństwa, nawet w przypadku wysokiego ciśnienia wody. Mogą dostarczać ciepłą wodę do jednego lub kilku punktów. Ich moc waha się od 3.7 do 11 kW.

Jak więc widać, do wyboru mamy wiele różnych rodzajów ogrzewaczy. Posiadają one różne rozwiązania, a także różną moc, więc każdy może wybrać taki, który najbardziej odpowiada naszym potrzebom.

Korzyści związane ze stosowaniem ogrzewaczy do wody firmy Dafi

Korzystanie z ogrzewaczy do wody niesie za sobą wiele korzyści. Oto kilka z nich

– oszczędność wody – po odkręceniu kurka, mamy praktycznie od razu ciepłą wodę. Nie musimy więc czekać aż zimna woda „przeleje się”,

– oszczędność miejsca – ogrzewacze do wody mają niewielkie rozmiary, więc można je zainstalować praktycznie wszędzie, a przy tym nie zajmują wielkich powierzchni,

– oszczędność energii – ogrzewacze zużywają prąd tylko wtedy, gdy odkręcamy kurek i zużywamy wodę,

– oszczędność środowiska – do ogrzewania wody używa się energii elektrycznej, dzięki czemu nie występuje emisja spalin, które są ogromnym zagrożeniem dla środowiska,

– oszczędność pieniędzy – ogrzewacze do wody są o wiele tańsze niż bojlery elektryczne, ponadto są o wiele bardziej niezawodne. Ponadto producent daje 3 lata gwarancji na swój sprzęt,

– prostota instalacji – do zamontowania podgrzewacza, wystarczy jedna rura z zimną wodą w całym systemie.

Jak widzimy, ogrzewacze do wody mają sporo zalet. Dlatego ludzie stosują je coraz częściej. I chociaż obecnie najczęściej są one montowane w domkach letniskowych, to jednak coraz częściej pojawiają się także w domach jednorodzinnych czy mieszkaniach.

Artykuł powstał przy współpracy z http://ogrzewacze.dafi.pl/

One thought on “Zalety ogrzewaczy wody

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *