Jakie wybrać listwy do paneli?

Jakie wybrać listwy do paneli?

Czeka Cię remont podłogi? Obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów pokryć podłogi są panele drewniane i laminowane. Takie rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Panele podłogowe są stosunkowo trwałe — szczególnie jeżeli zdecydujemy się na model o wyższych parametrach trwałości.

Do tego podłoga z paneli odznacza się dużą estetyką. W sklepach i marketach budowlanych jest dostępny bardzo szeroki wybór paneli w całej palecie kolorów. Jasne drewno, ciemne, stylizowane na stare, białe, szare, o dużych lub małych słojach, z wyraźną fakturą, lub niemalże gładkie — wybór jest ogromny, więc z łatwością można dobrać idealną podłogę w konkretnym stylu. Zdecydowaną zaletą tego sposobu wykończenia podłogi jest również łatwość utrzymania jej w czystości. Panele podłogowe nie wymagają specjalnego pastowania czy polerowania. Wystarczy użyć szeroko dostępnych środków do czyszczenia i pielęgnacji paneli drewnianych, a podłoga na długo zachowa piękny wygląd.

Na korzyść paneli przemawia także ich prosty montaż. Położenie paneli nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy umiejętności. Wystarczy zapoznać się dokładnie z zaleceniami montażu, odrobina cierpliwości, a efekt pozytywnie Cię zaskoczy.

Czy listwy do paneli są potrzebne?

Jednak wybór paneli to nie wszystko, a w zasadzie początek. Żeby podłoga była solidna i służyła przez długi czas, niezbędne jest zaopatrzenie się w dodatkowe akcesoria. Jednymi z istotniejszych jest folia i pianka. Tworzą one warstwę izolującą panele od betonu. Folia pozwala uchronić panele od wilgoci. Pianka — to warstwa wytłumiająca. Jeżeli mieszkacie w piętrowym budynku, warto zdecydować się na nieco grubszą piankę. W przeciwnym razie, domownicy znajdujący się piętro niżej, będą słyszeć każdy wasz krok i upadający przedmiot…

Bardzo istotnym dodatkiem są także listwy wykończeniowe do paneli. Wiele osób zastanawia się nad koniecznością użycia listew do paneli. Niektórzy rezygnują z tego elementu, tłumacząc swoją decyzję chęcią wprowadzenia oszczędności. Niestety taka “oszczędność” bardzo szybko odbije się, a skutki będą kosztowne. Listwy wykończeniowe do paneli są swojego rodzaju ramą. Okalają podłogę na jej granicach, wyznaczając wyraźny kontur. Warto zaznaczyć, że listwy wykończeniowe do paneli pełnią kilka bardzo istotnych funkcji. Z pewnością na pierwsze miejsce wysuwa się funkcja estetyczna. Dzięki dobrze dobranym profilom wykończeniowym do paneli możliwe jest ukrycie wszelkich niedociągnięć i nierówności. Wzornictwo profili jest niezwykle szerokie, warto rozejrzeć się w asortymencie dostępnym na rynku i dopasować listwy do paneli. Poza funkcją ozdobną, listwy wykończeniowe do paneli mają przede wszystkim charakter ochronny. Montaż profili wykończeniowych ochroni podłogę przed zabrudzeniami, kurzem i drobinami różnego pochodzenia, które mogłyby wpadać w przerwy dylatacyjne przy ścianach, lub na połączeniu podłóg dwóch pomieszczeń. Listwy do paneli zabezpieczają je również przed wilgocią. W tej roli najlepiej sprawdzą się aluminiowe profile do paneli. Materiał ten jest odporny na korozję, a dzięki obróbce jest też bardzo estetyczny.

Zobacz więcej w katalogu firmy Pawotex pod adresem https://pawotex.com/katalog/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *