Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu

Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu

Oglądasz mieszkania na sprzedaż Gliwice i z jednej strony martwisz się o zobowiązania finansowe, jakie niesie za sobą kupno mieszkania. Z drugiej strony nie możesz się doczekać, aż będziesz urządzać własne mieszkanie. Dziś podpowiemy jak urządzić łazienkę.

Nowe mieszkania w Zabrzu mają to do siebie, że można w nich zrobić wszystko – urządzić w każdym stylu, wybierać spośród setek tapet, kafelków, podłóg i mebli. To ekscytujące, ale w tym bogactwie ciężko zdecydować, co będzie pasowało do nas i do naszego mieszkania. Nie martw się, nie musisz wynajmować dekoratora wnętrz, by mieć łazienkę jak z magazynu wnętrzarskiego.

A skoro już o magazynach mowa, warto zaopatrzyć się w kilka lub odwiedzić odpowiednie strony w internecie – są one skarbnicą pomysłów na wystrój łazienki. Nie musisz szukać pomieszczeń o układzie identycznym jak w Twoim mieszkaniu (chociaż warto to zrobić), ale szukaj inspiracji. Patrz, jakie połączenia kolorów pasują do siebie i jakie style najbardziej podobają się Tobie. Mniejszą uwagę zwracaj na wnętrzarskie mody – jeżeli jakiś pomysł Ci się nie podoba, nie realizuj go tylko dlatego, że tak teraz robią wszyscy. Moda przeminie zanim po raz pierwszy zrobisz generalny remont łazienki.

Zanim z radością urządzisz swoją łazienkę jak małe SPA, zastanów się, czy rzeczywiście taki wystrój pasuje do Ciebie i Twojej rodziny i czy za nastrój nie odpowiadają szczegóły, których i tak nie zrealizujesz. Nastrojowe świeczki i storczyk w przeszklonej doniczce świetnie wyglądają na zdjęciach, ale nie bardzo sprawdzają się w życiu zabieganej rodziny. Jeżeli masz małe dzieci lub planujesz powiększenie rodziny wiesz, że musisz zrezygnować ze wszystkich tłukących się i potencjalnie niebezpiecznych dodatków, a świeczki szybko zostaną wyparte przez dziesiątki zabawek, bez których Twoje pociechy nie wyobrażają sobie kąpieli. Zamiast więc z uporem sprzątać zabawki każdego wieczora, urządź łazienkę tak, by zabawki nie przeszkadzały. Możesz np. wybrać białe kafle i dodać do nich proste dodatki w zdecydowanych barwach: ramę lustra, kubek na szczoteczki i zawieszki na ręczniki.

Urządzając nowe mieszkania, nie trzeba wcale wydać dużo ani zdawać się na pomoc ekspertów. Wystarczy fajny pomysł i trochę planowania, by urządzić łazienkę marzeń.

One thought on “Jak urządzić łazienkę w nowym mieszkaniu

  1. w minione wakacje robilismy z mezem remont łazienki, postawilismy na stelaz podtynkowy marki Roca oraz na meble tego samego producenta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *